9 вересня в МДПУ ім.Б.Хмельницького о 13-00 відбувся обласний патріотичний захід «Вшануймо історичні, переможні походи пращурів козаків-героїв» .

19.09.2016
от

Згідно з рішенням координаційної ради з питань козацтва Запорізької області проводяться заходи щодо поглибленого вивчення історії, культури, побуту, бойових походів періоду гетьманської держави, національно-визвольної війни із проведенням дискусій, семінарів, виступів козацьких хорових колективів та залученням студентів, козацтва, українських бійців, патріотів, творчої інтелігенції та громадських організацій.
Перед початком цієї акції у Сухініна Дмитра Валентиновича ( заступника Верховного отамана України; представника координаційної ради при обласній державній адміністрації; кандидата наук України; члена національного союзу журналістів; автора 9 книжок з історії та прав людини; державного соціального діяча; почесного працівника державних потреб стандарту України) взяли інтерв’ю представники місцевого телебачення.
На цей захід зібралося більш ніж сто бажаючих студентів. Зі вступним словом до усіх присутніх звернувся кандидат педагогічних наук — Гузь Володимир Васильович. Після його слів вся аудиторія хором проспівала гімн, тим самим зблизила оточуючих та підняла дух патріотизму. Наступним вражаючим моментом для усіх був виступ козацького хору з файного міста Енергодар. Своїми запальними піснями та дзвінкими голосами ці чотири жінки та чоловік з акордеоном оживили увесь зал. В кінці їх виступу люди аплодували стоячи та навіть свистіли. Це ще раз довело нам усім, що українські жінки мають наймелодійніші голоси.
Після цього до нас звернувся Куртяну Юрій Іванович ( козацький генерал м.Енергодар) він розповів історію Запорозького козацтва та України в цілому та в кінці зустрічі презентував колекцію козацьких та релігійних старовинностей, пам’яток історії. Студенти та викладачі отримали можливість доторкнутися до історії, потримавши в своїх руках шматочки козацьких символів та біблійну книгу ,що була написана в 1770-х роках.
Наступним виступав Лапін Ілля Євгенович (полковник ЗСУ, колишній командир 55-ї артбригади, колишній начальник штабу 37-го козацького батальйону, учасник АТО, начальник обласного оперативного штабу КРК ЗОДА), який розповів про визначні битви сучасної війни на сході, про героїв які брали в них участь, висловив величезну подяку мелітопольським волонтерам та усім небайдужим людям.
Всеукраїнську організацію «Спас» представляв Рижов Контстянин Анатолійович який докладно розповів про її функції та діяльність. Також на форумі були присутні Волков Сергій Вікторович (отаман з Енергодару, учасник операцій «Дозор», та «Перехоплення», учасник Афганської війни), Лукашенко Олександр (представник NATO Centre), Литвин Александр Іванович (офіцер, отаман м.Мельтополь, представник мелітопольського козацького полку), Лисовик Андрій Іванович (учасник АТО), Михайлов Володимир Вікторович (доцент кафедри суспільно-гумарнітих наук ТДАТУ), Кондаков Іван ( отаман студентського куреня ТДАТУ), Медвецький Ростислав Станіславович, Фейсанов Ростислав Валерійович, Добрев Микола.
Слід наголосити, що під час проведення акції були порушені такі теми : важливість Європейської та Євроатлантичної інтеграції, підтримка офіцерів та солдатів АТО, проблема надзвичайної цінності історичного минулого та досвіду, про котрий не можна не пам’ятати, про котрий потрібно згадувати та розмовляти як можна частіше, необхідність зміцнення культурних, ділових та економічних відносин з європейськими організаціями на прикладі університету МДПУ та коледжу ТДАТУ, що має стати прикладом для інших вищих учбових закладів України. Але головним завданням цього збору було патріотичне виховання молоді, як захисників своєї Батьківщини, адже саме зараз наша рідна ненька Україна їх так потребує.
Також, хотілося б додати, що студенти не нудьгували, їм дійсно було цікаво, бо після завершення виступів гостей, вони ставили запитання та отримували на них змістовні і ґрунтовні відповіді.
До речі, Дмитро Валентинович розповів про плани щодо відкриття першої в історії «Гетьманської шляхетської школи», що здивувало та водночас порадувало всіх присутніх. Також він висловив думку кожного з нас, кажучи, що такі зустрічі необхідно влаштовувати якомога частіше, що розмовляти про історію славних козаків — це є нашим зобов’язанням перед героями, також не можна забувати про жахливу війну на сході, яка забирає життя в сотень молодих парубків, їх сімей та дітей. Ми маємо пам’ятати, що саме історія показує нам приклади жахливих помилок, яких ми не маємо повторювати. Ми повинні вчитися на чужих помилках, щоб наше майбутнє було світлим, безжурним, яскравим та з чистим небом над головою.

Студентська рада МДПУ, всі викладачі безмежно вдячні гостям та завжди раді бачити вас в стінах нашого університету.
Отже, Ласкаво просимо та Слава Україні !!!

З повагою, Марія Тур

Написать ответ

*