Доповідь на Другий історичний міжнародний Конгрес козацтва

19.08.2016
от

Вельмишановні учасники конгресу!
Дозвольте привітати всіх делегатів з визначною подією в історії світового патріотичного козацького руху — початком роботи Другого міжнародного конгресу козацтва. Як і перший захід він проводиться в колисці визвольного руху, серці бортьби за незалежність та свободу України — місті Запоріжжі. Сотні років наші пращури виборювали право вільно жити, працювати, творити, любити на своїй землі. Багато страждань винесли великі та звитяжні лицарі степу, багато крові пролили за право створити свою державу. Але всюди перемагали різних ворогів, в оточенні яких перебувала Київська Русь, Військо Запорозьке, Гетьманська держава, Українська Народна республіка.
Великі князі Святослав Хоробрий, Володимир Святий, Ярослав Мудрий, Володимир Мономах, Данило Галицький хоробро та безкомпромісно йшли на смертний бой з хазарами, печенігами, половцями та іншими загарбниками. Фундатори Запорозької Січі Дмитро Вишнивецький, Іван Підкова, Яків Шах, Іван Сірко, гетьмани та талановиті полководці європейського масштабу Петро Сагайдачний, Богдан Хмельницький, Іван Виговський, Іван Мазепа боронили не тількі свою землю, а й допомагали євпропейським народам захищатися від рабства, смерті та занепаду.
В період Першої та Другої світових війн та революційних подій козацтво боролося за незалежність України від окупантів та загарбників, мільони не повернулися з фронтів, мільони загибли в концтаборах, але сьогодні вже двадцять шостий рік країна існує як рівноправний член в сім’ї світової спільноти, є суверенною державою.
Але сьогодні з вини бандитів та терористів в світі та в нашій країні знову йде запекла боротьба за право бути вільними, за право жити в мирі та спокої. Тому недаремно темою нашого збору є проблема подолання тероризму в світі та на нашій рідній землі де продовжується війна на Донбасі, де є агресор, терористичні угрупування та частина нашої країни окупована, я маю на увазі Крим, де люди честі, які говорять правду та не схиляються перед окупантом, — переслідуються.
Так що ж це за явище, де воно взялося та як з ним боротися — це питання конгресу, а саме головне, що потрібно робити нам козакам, як допомогти світової спільності, чим вона може допомогти нам, а головне що ми можемо колективно зробити з цим злом проти людства.
Тож тероризм — це політика заснована на систематичному запровадженні терору, в США, наприклад, тероризмом вважається навмисно політично мотивоване насильство, скоєне проти мирного населення або об’єктів субнаціональними групами чи підпільно діючими агентами-організаціями з метою впливати на настрій у суспільстві. Наприкінці 1960-х років з’явилася назва міжнародний тероризм в інших державах — це ідеологія насильства та практика впливу на громадську свідомість, на прийняття рішень органами державної влади та місцевого самоврядування або міжнародними організаціями пов’язані з силовим тиском та залякуванням населення.
Світова спільнота стикнулася сьогодні з декількома формами та проявами тероризму. Це неорганізований, організований, колективний, релігійний, ідеологічно заданий, соціальний, політичний.
Для практичного уявлення проаналізуємо коротко ці форми, в нашій історії вони вже мали місце, а талановиті керманичі минулих часів дуже ефективно з ними боролися, знищуючи поганих, як писав Нестор — літописець, чи Михайло Грушевський та Дмитро Яворницький, говорячи про загарбників та окупантів в різні часи існування української держави.
Неорганізований тероризм де злочин скоює одна людина чи невеличка група без наявності великої законспірованої організації проти конкретних осіб, посадовців, державних або військових діячів чи представників правлячої королівської або царської династії, сановників, керівників держаного рівня ( президенти, прем»єр міністри, губернатори тощо ). Або дії проти простих людей на знак помсти чи незгоди з прийнятими рішеннями високопосадовцями чи керманичами країни. Такими, наприклад були Дмитро Каракозов, Віра Засуліч, Равашоль, Тімоті Махвей та інші.
Дуже небезпечний вид — це політичний тероризм, це різновид боротьби окремих організованих угрупувань з державним устроєм. На жаль, останні століття, а особливо ХІХ та ХХ століття, породили багато жахливих прикладів, коли держави були вимушені докладати колосальних зусиль, щоб позбавити суспільство від погрози масового насильства, заснованого на діях таємних організацій із злочинними намірами та агресивними й небезпечними формами досягання своїх цілей. Наприклад, «Об’єднана червона армія» в Японії, «Чорний пєрєдєл» в Російської імперії, «Червоні бригади» у Італії, «Аксьон дірект» у Франції, «Рух другого червня», » Група Биадера-Майнкофа» в Німеччині, «Червоні бригади» в Італії, група Абу Сайяф у Філіпінах, Організація Абу Нідаля, Ансар аль — Іслам в Іраку, Озброєна ісламська група в Алжирі, ЕТА в Іспанії, Аум Сінрікьо в Японії, Ісламський рух Узбекістану, Ірландська республіканська Армія (Північна Ірландія, Джемаа Ісламія (Південно-Східна Азія), Лівійська Ісламська Збройна група в Лівії, Мароканський Ісламський бойовий фронт в Марокко, Революційні збройні сили Колумбії — Армія народу, Революційні осередки в Греції, Сандеро Луміносо в Перу, Робітнича партія Курдістану, ісламський антисемитський рух ХАМАС, Аль Шабаб в Сомалі, Джабхат аль — Нусра, Боко Харам в Нігерії, ІДІЛ, Аль-Каїда та багато інших.
В Сполучених Штатах Америки, Великої Британії, Канаді, Франції та інших країнах світу нормативно-правовими актами, відповідними законами визнані терористичними ціла низька організацій, представники яких скоїли багато злочинів по всьому світу.
Окремо необхідно підкреслити — політичний тероризм має на меті також застосування ідеології залякування, щоб вирішувати питання, наприклад, прийняття органами державної влади, муніципалітетами або міжнародними організаціями (ООН, ЮНЕСКО, Червоний Хрест тощо) необхідних рішень на користь бандитам. Важливим є аспект морально-психологічного залякування, створення атмосфери жаху та недовіри до існуючої влади, а в суспільстві взагалі незадоволенням її діями в різних областях та напрямах. Суб’єктами тероризму можуть бути окремі угрупування, агресивні політичні партії, які основою боротьби за політичну та державну владу мають силовий тиск з опорою на частину інколи введених в оману громадян, такі групи відкидають легальні методи та форми боротьби за владу. Сьогодні в світі та нашій країні злочинці скоюють злочини пов’язані з захопленням території, вбивством людей, нанесення значної шкоди майну громадян, державі, громадським організаціям та приватним власникам, створюють фейкові «державні органі» та сірі зони де процвітає контрабанда, торгівля зброєю та людьми, не діють норми міжнародного права. Історія тероризму новітнього періоду дає багато прикладів коли політичні організації озброєні бандитськими методами з часом стають злочинними угрупуваннями з гучними політичними галасами, якими прикриваються. Важливим фактором є отримання доходів від такої «діяльності» та в свою чергу фінансування бойовиків які захоплюють певну територію, беруть заручників, створюють озброєні загони, вбиваючи представників поліції, армії, громадян та державних службовців.
В нашій країні, в окремих районах Донецької та Луганської областей, проводиться антитерористична операція, ускладнена діями політичного керівництва РФ, а військово-політична ситуація доведена до того, що Верховною Радою України прийнята Постанова про визнання РФ агресором по відношенню до нашої держави, а окупація Криму призвела до колосальної шкоди майну, власності, національної безпеці, добробуту громадян, створила перешкоди правам та свободам людей, політичне переслідування яких стало майже нормою. Українська армія, добровольчі батальйони, патріотичний козацький рух, самооборонці. учасники революції Гідності не допустили подальшого розширення конфлікту та ліквідацію проекту «Новороссія». Козацтво, як і сотні років тому, не дало змоги ліквідувати Україну, завдало поразку проекту «Русского мира» на нашій землі. До цієї теми ми ще повернемося.
Одним з жахливих та масштабних на сьогоднішній день з видів тероризму є, безумовно релігийний. Теракти в Америці, Європі, Індії, на Близькому Сході, в країнах Океанії, які унесли десятки тисяч життів, а в теперішній час в країнах Африки (Лівія, Туніс тощо ), в Сирії, Турції, Іраку, Йемені йде фактична війна з великими воєнізованими бандами, які, маючи таємні зв’язки наркоторговцями та баронами зброї, маючи законспіровану структуру управління та розвідки, фактично контролюють територію рівну розмірам невеликої країни. Масові вбивства громадського населення свідчать про безжальність та ненависть до цивілізованого світу, бажання силою зброї нав’язати свій світогляд та правила гри. Треба підкреслити, що свої дії вони мотивують релігійною пропагандою спираючись, на їх думку, що так вимагає робити священні книги (фанатики й злочинці в історії людства були майже у всіх клерікальних напрямах). Але цілі носять часто суто політичний характер. Інколи релігійний фанатизм штовхає й до самогубства. Яскравий приклад тому — шахіди, яких готують ісламські екстремістські групи. Вони мають у сучасному світі найбільшу розповсюдженість («Аль-Каїда» тощо), брати-мусульмани та інші, мають відомість завдяки багаточисельним акціям, наприклад, самий величезний за всю історію-одинадцятого вересня 2001 року у Нью-Йорку та Вашингтоні.
Серйозну небезпеку представляють й так звані тоталітарні релігійні секти, це Сикхи — меншина в Індії ( на її долю приходиться до 2-х відсотків віруючих, від загальної кількості від тих, хто постійно мешкає в країні. В результаті певного історичного процесу та війн Сикхська держава існувала з шістнадцятого століття, але недовго, її територія — це сучасний штаб Пенджаб, захоплена в результаті колоніальних війн англійцями була включена до складу Британської Індії. Після Другої світової війни, розпаду Британької імперії з’явилися незалежні держави Пакістан та Індія. Сихи-терористи та окремі угрупування обрали шлях боротьби за створення Халістану (своєї держави) вбивства політичних та громадських діячів (Індіри Ганді тощо) та іншим екстремістським діям, які скоюють бойовики. Син прем’єра Раджив Ганді теж загинув від рук бандитів з організаціїї «Тигри визволення Таміл ілама». А члени злочинного угрупування «Баббар халса» вибухівкою вбили міністра штата Пенджаб Беанта Снгха. Сигхський тероризм має сепаратистьську направленість.
Різновид етнічного тероризму з прошарком релігійного фактору має місце, наприклад, у Північній Ірландії де головною проблемою є розподіл населення між католиками та протестантами. Довгі роки мешканці регіону знаходяться в складних умовах життя, де поліція й сили спеціальних операцій протистоять підрозділам так званої терористичної організації — Ірландська Республіканська армія , яка з 1969 року перейшла до тактики міської герильї, розділилася на декілька частин добре законспірованих груп, а на озброєння взяла весь інструментарій тероризму. Мішенню бойовиків були солдати британської армії, поліцейські та судді. Теракти мали місце на території Ольстеру та в Англії. Головним постачальником зброї була Лівія та окремі представники ірландської діаспори та США. Незважаючи на розкол руху та дії однієї групи легально, з використанням парламентських методів, вибухи, замахи та обстріли урядових будинків мали місце в багатьох випадках (1974, 1982, 1983, 1984, 1993, 1994, 2000 роки — постріл з гранатомета РПГ-22 по 8-му поверху будівлі МІ-6 )
В нашій країні йде фактична війна (антитерористична операція), має місце агресія з боку Росії та окупація Криму, частини нашою суверенної території. Герої-воїни проливають кров за свободу народу, тисячі козаків приймають участь в операціях «Дозор», «Перехоплення», «Козацький волонтер». З періоду, коли ми стали на захист населених пунктів, стратегічних об’єктів, на блок-постах, а злочинна влада Януковича ганебно втекла, забираючі мільярди розкрадених гривень та доларів, треба сказати й про причини виникнення народної недовіри та спротиву режиму, який тероризував населення. По перше це неефективне керівництво економікою, масове розкрадання державного майна, рейдерство, небезпечна зовнішня політика, а саме головне масова корупція. Коли відбирають землю, приватну власність («отжимают»), вимагають за посаду чи роботу на керівній посаді щомісячні хабарі, я було особисто зі мною, коли керманич області викликав та підсилав своїх бандитів, а хто як ми не грав в цю «ГРУ» тих виганяли, вішали карні справи, робили вигнанцями. Тому ці організовані бандити з великими грошима створили нашій території зону терору до якої долучили, ще й проросійські сили, створивши сірі зони, дали змогу й надалі збагачуватися на людському горі та стражданнях, а це не тільки залишиться в історії світу, в Гаазькому трибуналі, в матеріалах ООН та, сподіваюсь, в відповідних рішеннях НАТО, а буде в цих бандитах величезним тягарем на совісті (якщо вона в них є), а Божа кара прийде обов’язково.
Зрозуміло одне — тероризм, а особливо міжнародний, це жахливий злочин проти людяності. А нам, світовому козацтву, треба проводити політику спротиву, оборони своїх рідних та громадськісті, повсякденної допомоги армії та правоохоронним органам. Треба створити умови для поширеного інформування суспільства про це зло, забезпечити механізм співпраці з правоохоронними органами обміну інформацією, допомагати в проведенні рейдів та інших заходів, які можуть забезпечити мир та спокій на Землі. Важливими є дії громадсько-політичного характеру — проведення семінарів, лекцій, конференцій з роз’яснення населенню небезпеки. Окреме питання міжнародна співпраця з Північно-Атлантичним Альянсом, потужною силою Європи, який має не тільки зброю, необхідну техніку, військових фахівців, а й великий досвід та можливості інформаційного характеру. Нам необхідно, в резолюції Конгресу, підтримати європейську та євроатлантичну інтеграцію країни, що буде вперше, в історії Українського козацтва після великих гетьманів Вишнивецького, Сагайдачного, Хмельницького, Мазепи, Павла Скоропадського. Необхідно повернути історію козацького руху в Європейський напрям та забути ідеологію «молодшого брата», бо ми нащадки Гетьманської центральноєвропейської демократичної держави, Руси-України, Української Народної республіки. Впевнений, необхідно передбачити форму співробітництва та укласти угоди про співпрацю з представниками НАТО в Україні. Практика показує, корисність різноманітної допомоги НАТО нашій армії та суспільству, включаючи співпрацю в економічній, науковій, інформаційній галузях та боротьбі проти корупції та тероризму. Закликаю підтримати конкретними діями відповідні урядові рішення та Програму стратегічного особливого партнерства.
Особливе організаційне питання — створення відповідних нормативних актів, щодо формування для вищевказаних цілей Координаційної ради з питань розвитку козацтва при Кабінеті Міністрів чи Президенті України, а може Раді безпеки та оборони. Наш запорізький досвід говорить за себе сам, щоб ефективно працювали козацькі організації, на користь нації та держави необхідні центри обміну думками, діями на допомогу державній владі та військовим боронити нашу землю, виховувати патріотів, проводити спільні заходи для забезпечення захисту прав та свобод громадян. Безперечно — до таких органів повинні увійти патріотично налаштовані, козацькі організації які приймали активну участь у забезпеченні захисту мирного населення, допомагали правоохоронцям в охороні стратегічних об’єктів, спільно з прикордонниками створили міцний заслін бандитам та окупантам, готували молодь до служби в армії та направили у війська своїх кращих синів.
Вкрай важливою є і культурно-історичне, духовне та звичаєве виховання, наш досвід в проведенні наукових конференцій, круглих столів, семінарів, роз’яснювальної роботи в учбових закладах та батальйонах на фронті під час проведення операцій «Козацький волонтер» свідчать про зріст інтересу, відповідальності, впевненості в правильному шляху, який обрав народ, це запорука неможливості терористам ошукати людей та взяти на свій бік.
Треба звернути серйозну увагу на питання інформаційної війни, яку ведуть терористи та агресори, маючи вкрадені кошти.
Вони створюють системи сайтів інших електронних ресурсів, друкують в газетах неправдиву та необ’єктивну інформацію, намагаються переписати історію, подають матеріали з недостовірними й брехливими коментарями. Нам треба гарно розуміти, що протистояти цій загрозі можливо тільки спільними зусиллями. Наш Всеукраїнський комітет з питань преси та інформації козацьких ЗМІ ВРОУ вже системно, з 2014 року, веде літопис героїчних подій минулого та пише новітню бойову історію козацтва, але багато отаманів не розуміють, що замало зробити добру справу, про це треба говорити та писати, друкувати та розповсюджувати матеріали. В нас системно діє вже вісім козацьких сайтів, а в РФ десятки. Державі теж треба подумати про підтримку патріотичного руху в цьому напрямі, як, наприклад, у Польщі, країнах Прибалтики.
Думаю, прийшов час об’єднувати зусилля з європейськими патріотичними організаціями, обмінюватися досвідом, корисною інформацією, проводити заходи культурного та навчально-оборонного характеру. Багато питань можна вирішити разом. Європа — це наш рідний загальний дім, де треба мирно жити, працювати, а коли треба й захищати його.
Сьогодні ми обговорюємо дуже важливе для світової спільноти питання, для українців це сьогодні, мабуть, одне з головних. Сподіваюсь на плідну співпрацю. Щиро дякую всім справжнім Лицарям козацького духу й сили, всім хто приїхав та надіслав свої думки та виступи. Низький уклін всім захисникам, що зараз на бойових постах на фронті та в операціях «Дозор» та «Перехоплення». Вічна ШАНА ЗАГИБЛИМ ЗА НАШУ СВОБОДУ. СЛАВА УКРАЇНСЬКОМУ КОЗАЦТВУ.

Співдоповідач, головуючий
керівник Запорозького козацького руху
генерал козацтва Дмитро Сухінін
Запоріжжя, 19 серпня 2016 року.

Написать ответ

*