Героїв-артилеристів 55-ї артилерійської бригади привітали учасники всеукраїнського штабу операції «Козацький волонтер» 

27.05.2019
от

Черговою волонтерською допомогою, добрими словами, щирими вітаннями за подвиг, захист свободи і незалежності України привітали учасники Запорозького козацького патріотичного руху опору агресорам і окупантам бійців і командирів одної з самих високоповажних та відомих у Збройних силах України артилеристів 55-ї бригади.

Саме з квітня 2014-го року почалася бойова дружба, Координаційної ради з питань розвитку козацтва при ЗОДА і героїв-воїнів переможців агресора.

На урочистій зустрічі ми згадали наших побратимів, які в цей багаторічний період проходили службу у військовій частині, де служити і сьогодні бажають багато юнаків – запорожців, славних нащадків козаків.

В ті складні часи, а потім і кожного року поспіль учасниками бойових дій стали сотні наших побратимів. Розуміння високої відповідальності за майбутнє нашої рідної країни, бажання особистим прикладом показати нащадкам величезну силу духу, любов до Батьківщини, не дати окупантам захопити і підкорити стародавні українські козацькі землі тисячолітньої сивої давнини, пам’ятаючи про звитяжні дії пращурів по захисту народної волі надихала воїнів сучасної армії, а високоповажна багаторічна історія дивізії, а потім бригади підкріплювала віру в правильність і сувору необхідність подолати знову жорсткого ворога. Згадували ми і буремні часи Революції Гідності, формування підрозділів добровольців 37-го першого в новітній історії козацького батальйону, де начальником штабу був колишній командир бригади реактивної артилерії полковник Ілля Лапін, командирів та особовий склад бригади, які прийняли перші бої, підбивали напади терористів і окупантів з початку ворожої навали. Хвилиною мовчання вшанували всіх хто не повернувся з поля бою, героїв, які до останньої краплі крові боронили Батьківщину, серед них сина нашого начальника штабу МГО МСК “Запорозька Січ” Миколи Говорухи, керівника громадської організації, яка і сьогодні опікується питаннями допомоги сім”ям загиблих в АТО героїв. Воювали в лавах артбригади і отамани Юрко Хижняк і багато старшини, гартувалася воля до перемоги і багатьох молодих козаків. За загальним рішенням Великої Ради отаманів Запорозького козацтва, як керівник мав честь урочисто вручити памятні Універсали учасників Запорозького козацького руху опору вельмишановним командирам і офіцерам військової частини.

Сьогодні ми зміцнюємо співпрацю, допомагаємо розвивати та розширювати книжковий фонд створеної вперше в 2015-му році філії Першої Національної громадської козацької історичної бібліотеки ім. князя Д.І. Вишневецького (Байди), на підтримку державної Доктрини інформаційної безпеки України проводимо культурно-історичні та громадські заходи щодо підтримку політичного курсу нашої країни на вступ до НАТО і європейської інтеграції, семінари на теми історії Української революції, УНР, Гетьманської держави, велика увага приділяється воєнному мистецтву отаманів та гетьманів тогочасної Козацької держави, національно-визвольного руху.
За активної участі заступника міністра інформаційної політики Артема Біденка, колективу досвідчених фахівців, Українського Інституту Національної пам’яті солдати і офіцери мають можливості вчасно знайомитися з новинками вітчизняної воєнно-політичної літератури. Добре, що довгі роки членом волонтерського козацького інтелектуального руху є вельмишановні народні депутати України Микола Фролов і Олександр Романенко. Активну участь козаки-історики приймали і приймають в формуванні документальної і фондової бази музею артилерійської бригади. Особисто і з колегами мав честь передавати свої книги про новітню військово-політичну історію козацтва “Вогняні роси” із спогадами старших оіцерів учасників АТО, загальнодержавного нового проекту альманаху “Українське патріотичне козацтво”, інших експонатів.

Добрим словом згадали ми і Михайла Мордовського і Георгія Шаповалова. В ході теплої доброї зустрічі старійшина Запорозького козацтва, перший голова Народного Руху України в м. Запоріжжі про встановлення незалежності країни на початку дев’яностих років, організацію прийняття першої присяги воєнними дивізії, недопущення переміщення техніки в РФ. Мені довелося розповідати молоді про п’ятирічну історію наших спільних дій для захисту держави, участь наших козаків в операціях “Дозор”, “Перехоплення” і “Козацький волонтер” , складні часи випробувань та намагання антиукраїнських сил захопити силою владу на території області, ліквідацію ганебних планів ерористів по створенню так званої “ЗНР”, сміливі та рішучі дії патріотів, козаків, самооборонців. Також виступили ветерани руху опору Роман Авдєєв, Павло Білан, Валерій Свідерський, Павло Рябоволенко. Старшина і військовослужбовці провели також екскурсію по музею та відвідали бібліотеку. День Героїв надовго залишиться в нашій пам’яті як символ вічної міцної чоловічої дружби в часи нового відповідального періоду в тисячолітній історії переможців – українських воїнів!

З повагою,
Голова Українського козацького
патріотичного руху інформаційного
спротиву агресорам і окупантам
кандидат наук з державного управління,
військовий історик, член НСЖУ ,
кавалер ордену 55-ї артбригади Дмитро Сухінін
Світлина від Dmytro Sukhinin Gora.
Світлина від Dmytro Sukhinin Gora.
Світлина від Dmytro Sukhinin Gora.
Світлина від Dmytro Sukhinin Gora.

Написать ответ

*