ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ТРЕТЬОГО ІСТОРИЧНОГО МІЖНАРОДНОГО КОНГРЕСУ КОЗАЦТВА В ЗАПОРІЖЖІ

22.10.2018
от

 

 

Велика Рада отаманів Запорозького козацтва  

 

Інформація про проведення третього історичного

Міжнародного Конгресу козацтва в м. Запоріжжя

 

На славетній землі першої Запорозької Січі проведений Третій історичний міжнародний Конгрес козацтва. В період запеклої боротьби за віру, волю, територіальнуцілісність, політичну, економічну та культурну незалежність вкрай важливо бути згуртованими, впевненими в правоту своєї справи, мати добрих щирих друзів та союзників.

Українське патріотичне козацтво, як і не одну сотню років, в теперішній нелегкий для країни час об`єднує в своїх лавах сміливих, звитяжних та розумних людей діла. Не випадково саме на землі переможних козацьких походів, першої Запорозької Січі всесвітньовідомого отамана, полководця, державника, прикордонника Дмитра Вишневецького (Байди), з 2014-го року, початку окупації та агресії проти України з боку залишків злочинної влади — януковців, терористів,прокремлівських найманців, незаконної анексії Криму в прифронтовому Запроїжжі, проходили перша в новітній історії Велика Рада отаманів України, історичні Перший та Другий міжнародні Конгреси козацтва.

Усвідомлюючи високу відповідальність перед побратимами, всім народом тисячолітньої держави, дорогою для всіх нас історією пращурів переможців, які своєю кров’ю неодноразово відстоювали честь та свободу українців, не давали захопити нашу прекрасну щемлю ворогам зі сходу, півночі та півдня, ми учасники Запорозького козацького патріотичного руху опору, Революціі Гідності на початку без зброї, а потім хто в Самообороні, операціях «Дозор», «Перехоплення», «Козацький волонтер», хто в добробатах на фронті з самого початку війни, в підрозділах ЗСУ, СБУ, МВС, всі разом, не дали здійснити підступні та злочинні плани кремлівських керманичів під назвою «новоросія».

Враховучи шалений тиск антиукраїнської пропаганди та агітації за химери історії, злочинного використання національного фактору — постійних

спроб реалізації ганебної ідеї просування в Україні так званого «руського мира» з метою історико-культурного та ідеологічного розколу нашого суспільства, розгортання інформаційної війни за володіння та «окупації» світогляду людини, розповсюдження неправдивої перекрученої інформації про наше минуле, героїв козаків та гетьманів, великих постатей сьогодення в армії, науці, культурі, мистецтві, політиці.

Саме в таких умовах жорсткого ідеологічного цивілізаційного протистояння, порівняно неподалік від фронту, що символічно, проводились всеукраїнські та міжнародні заходи, щоб чітко показати історично обумовлену  державницьку послідовну та однозначно міцну єдину політику переважної більшості українських козаків та зарубіжних побратимів в питаннях збройного захисту України, міцної оборони як рідної матері землі,

православної віри під керівництвом Київського Патріархату, древніх демократичних звичаїв управління та спілкування без рабства та тоталітаризму. Політичні заяви та Резолюції Конгресів, що були проведені в Запоріжжі стали вже частиною новітньої історії, в той час швидко допомогли світовій спільноті та козацьким організаціям, громадянам України зорієнтуватися в «океані» відвертої брехні з боку терористів та їх керманичів, що українські козаки будуть стояти до перемоги проти ворога з московщини. Як що буде потрібно віддадуть життя, але згодом виженуть загарбників з рідної землі.

Головними темами Третього історичного міжнародного Конгнесу козацтва були оборона країни від агресорів, допомога армії на фронті, подальше розгортання волонтерської діяльності, активна участь козацьких загонів в організації та проведенні роботи з підтримки євроатлантичної інтеграції та в подальшому вступу України до Північно-Атлантичного Альянсу, підтримки реформ в сферах державного управління, об`єднання козацьких громадських організацій, посилення національно-патріотичного виховання, долучення козаків до структур територіальної оборони, підготовки до служби в ЗСУ, внесення доповнень та змін в нормативно-правову базу України з метою створення сприятливих умов в подальшому розвитку українського козацтва, виконання Доктрини інформаційної безпеки, зміцнення зв`язків та взаємодії з братськими союзними по духу і боротьбі з історичним корінням, структурами демократичних європейських країн, членів ЕС й НАТО.

Україна в боротьбі за віру та волю! Саме таке, зрозуміле і друзям і ворогам гасло обрав оргкомітет для наступного Третього Конгресу.

Незважаючи на свята зайнятість бойовими та волонтерськими справами в заході прийняли участь представники сімнадцяті областей України. Також ми мали честь приймати представників відомих своїми героїчними вчинками та безкомпромісною боротьбою за незалежність, незважаючи на велику орду окупантів – славних лицарів Литовських стрільців та представників посольства Литовської республіки. Мали честь поспілкуватися з ветеранами козацького та повстанського руху з Австралії, Канади, Словакіі, Естонії, Латвії, США та Швеції.

Дуже вдячний, що на запрошення підтримати делегатів, передати їм частичку своєї високої творчості та безмежної любові до рідної землі, відгукнулися запорізькі таланти-митці ансамблю «Росяночка» та відповідних закладів органів освіти області. Веслі пісні, високопрофесійна гра на музикальних інструментах, малюнки про нашу козацьку історію та воїнів — героїв створили теплу дружню атмосферу козацького братства.

Конгрес, за новим звичаєм відкрився з виконання, без фонограми (ніколи не використовували) державного гімну України, традиційного молебню, яку провів наш священник УПЦ КП отець Василь ( Терно), шанування ікони та козацьких прапорів.

Як головуючий на Конгресі запропонував надати слово спочатку старейшинам козацького патріотичного руху опору, учасникам антитерористичної операції, волонтерам, вельмишановним гостям, історикам, науковцям, представникам творчої інтелігенції, берегиням козацького руху.

Виступали – перший голова Наролного Руху в Запоріжжі Костянтин Лямцев, перший отаман Запорозької Січі з далекого 1990-го року Володимир Мельник, старійшина  МГО «Міжнародний союз козаків «Запорозька Січ», учасник АТО Валерій Матченко, отамани Покровського, Мелітопольського, одного з запорозьких підрозділів МГО «Міжнародний союз козаків «Запорозька Січ», учасники операцій «Дозор», «Перехоплення» та «Козацький волонтер», Революції Гідності оборони наших областей від бандитів та окупантів Микола Никіпілий, ветеран ЗСУ, полковник української армії у відставці Олександр Литвин, старшина самооборони в Запоріжжі, учасник бойових дій Ігор Грицаєнко, голова ради отаманів МСК ЗС Володимир Лютий ( батько учасника АТО), якому мав честь подарувати ікону Божої Матері на честь 60-річчя в цей славетний день, заступник отамана Усть-Азовського полку з Генічеську, козаки якого несуть багаторічну варту на південних кордонах допомагаючи бойовим підрозділам Володимир Федченко, офіцер, командир підрозділу ЗСУ, заступник голови райдержадміністраці Токмакського району Володимир Братищенко, само оборонець Михайло Геращенко, вихователі молоді — голова всеукраїнської федерації «Спас» Олександр Притула, очільник координаційної ради з питань розвитку козацтва при ЗОДА Костянтин Рижов,голова ГО «Молода Січ» Анатолій Шеремет,член редколегії альманаху «Українське патріотичне козацтво», секретар коордради Бердянського міськвиконкому, волонтер, козак Ігор Зубрицький, доктри історичних наук, професори, автори багатьох наукових праць з питань козацтва Георгій Шаповалов та Арнольд Сокульский, вельмишановні представники Великої Ради отаманів Запорозького козацтва, отамани Віктор. Кучинський, Юрій Засядьвовк з Дніпра, та багато інших відомих добрими справами козаків та отаманів.

Всі з великою увагою слухали виступи наших союзників та побратимів з Литви. Вони яскраво, але конкретно розповіли про героіку та трагічну долю захисників нещаледності республіки багато років тому. Надали вкрай важливу та корисну для нас сьогодні інформацію про результативну діяльність Союзу Стрільців Литви. Відповіли на багаточисельні питання взаємодії з владою, оборонної та навчальної діяльності.

Всім дуже сподобалися побратими, а існування такого прикладу, як єдина міцна потужна організація, яку підтримує народ та держава, вселила впевненість в можливість і нам згодом вирішити на законодавчому рівні в законному порядку утворити Єдине козацтво без іграшкових «гетьманів» без полків та конкретних справ щодо оборони держави, що роздирають на шматки українське козацтво.

Добре, що оргкомітет вчасно долучив до участі в важливому міжнародному заході закордонних козаків з багатьох країн. Всі висловили бажання допомагати Україні в боротьбі за незалежність, підтримали проведення Конгресів, як вагомої та вже впливової сили в зміцненні міжнародного патріотичного козацтва, заявили про бажання долучитися до загальних справ в різних напрямах. Висока активність була проявлена в обговорені доповіді, яку мав честь, як головуючий на Конгресі промовити.

Ми заздалегідь розповсюдили її і шановним делегатам було зручно орієнтуватися в багатьох геополітичних питаннях світового рівня. Це і обговорення підтримки міжнародним козацтвом створення Єдиної Помвсноі Православної Церкви в Україні, як головного чиннику успіху в об’єднанні патріотичного козацтва, вітчизняного суспільства, встановлення історичної справедливості, та поваги до багаторічної боротьби за правду, і досвід в проведенні оборонних заходів, співпраця з військкоматами, участі козаків в бойовій роботі в ЗСУ, Тероборони, заохочення ветеранів АТО, Революції Гідності до всеукраїнських національно-патріотичних акцій, започаткованих в нашій області — «Молоді про українську армію», «Вшануймо українську історичну літературу», «Вшануймо могили пращурів героїв козаків», організації потужного козацького патріотичного руху інформаційного спротиву згідно Доктрини інформаційної безпеки України, утворення засобів масової інформації, сайтів, груп на сторінках Фейсбуку, каналів на ютубі тощо. Позитивно були оцінені робота редакційної колегії загальнодержавного першого інформаційного проекту – альманаху «Українське патріотичне козацтво», випуск книги «Вогняні роси», про новітню військово-політичну історію Запорозького козацтва, фундацію Першої Національної громадської козацької історичної бібліотеки ім. князя Д.І. Вишневецького (Байди), проведення за планом роботи семінарів, круглих столів, конференцій, екскурсій по музеях, місцях бойової слави прадідів-козаків. Важливою визнана і пошукова робота та діяльність ГО «Всесвітня генеральна асамблея нащадків козацьких родів», яку ми створили два роки тому. Всі погодилися, що героїчне минуле предків ніколи не може бути викресленим або залишитися невідомим, священний борг кожної чемної людини шанувати та знати бойовий шлях славетних пращурів.

Була підтримана пропозиція щодо створення міжнародного козацького руху інформаційного спротиву окупантам України. Всі суворо засудили діяльність деяких ділків від журналістики та телебачення, що ведуть або розповсюджують антиукраїнську агітацію та пропаганду в час бойових дій на сході країни, коли наші герої – військовослужбовці гинуть від куль та снарядів агресора, в теплих кабінетах болтуни, фактично принижують честь та гідність захисників.

Важливими темами також були подальший розвиток та вивчення бойових мистецтв, козацької педагогики, утворення системи військової підготовки в школах . Проведення подальшої декомунізації та вирішення питання на державному рівні встановлення в містах та областях меморіалів пам`яті гетьманам, отаманам та видатним козакам, що багато років захищали рідну землю, перемагаючи ворога, надання вулицям імен славетних та заслужених козацьких діячів.

Всі одноголосно підтримали мою пропозицію щодо прийняття державної програми розвитку козацтва, аналогічних запорозькій обласних та районних програм, доручення до виборів в ради, дій з депутатськими повноваженнями, участі в роботі органів самоорганізації на місцевому рівні.

Присутні вирішили узагальнити пропозиції, прийняли Резолюцію Конресу та доручили постійно діючому оргкомітету звернутися до Адміністріціі Президента України, Міністерств оборони, освіти і науки, інформаційної політики, культури про підтримку та вивчення Резолюції з метою подальшої плідної співпраці з потужними козацькими патріотичними об’єднаннями для перемоги України над ворогом.

Наступного дня, всі бажаючі побували на славетній Хортиці, прийняли активну участь у Молкебні, Козацькому Колі та вклонилися священній пам`яті предків, сміливих та звитяжних бійців Запорозького Війська Низового, Першої Січі, обійшли колишні місця битв та укріплень, побували на скіфському стані, душею та серцем доторкнулися до далекого, але рідного

всім минулого козацтва.

Делегатам, на добору пам`ять були вручені перші випуски альманаху «Українське патріотичне козацтво» та книги «Вогняні роси», марки з краєвидом Запоріжжя, почесні Універсали учасника Третього історичного міжнародного Конгресв козацтва». Виконанням державного гімну України та молебнем урочистості на честь Конгресу та великих свят на честь захисників держави, козацтва, визволення Запоріжжя від нацистів в Другій світовій війні, Покрови Пресвятої Богородиці були завершені. Делегати домовились продовжити роботу наступного року та виконати прийняті рішення.

 

З повагою,

Голова оргкомітету

Конгресу, Дмитро Сухінін ( Гора )

Запоріжжя,

обласний штаб руху

Написать ответ

*