Перша Національна громадська козацька історична бібліотека ім.князя Д.І. Вишневецького (Байди) в Запоріжжі отримала нову літературу від волонтерів

18.02.2019
от

7 лютого на славетній Хортиці зібралися учасники Запорозького патріотичного руху опору, члени Координаційної ради з питань розвитку козацтва при ЗОДА, керівництво Великої Ради отаманів Запорозького козацтва, МГО «Міжнародний союз козаків «Запорозька Січ», волонтери-фундатори громадської козацької бібліотеки.

 

За встановленою з початку Революції Гідності традиції держаний Гімн України і молебень на честь воїнів-героїв за перемогу над ворогом, який провів вельмишановні священики ПЦУ отець Сергій і отець Василь (Терно) пролунали в священному козацькому храмі на Хортиці.

 

Заступник міністра юстиції, берегиня і волонтерка Світлана Глущенко, привітала присутніх і вручила до книжкового фонду необхідну для філій, які створені у військових частинах і навчальних закладах книги про багаторічну блискавичну переможну історію українського козацтва. Вона також розповіла про діяльність колег по виконанню рішень Верховної Ради, Президента України відносно серйозної історичної діяльності з підготовки документів направлених на реалізацію курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію нашої держави.

 

Начальник обласного управління юстиції Сергій Васнецов звернув увагу присутніх на необхідність подальшої наполегливої співпраці у напрямі підвищення рівня правових знань, своєї історії, організації козацького самоврядування та державного демократичного управління, також подякував пані Світлані за багаторічний вагомий інтелектуальний внесок у розвиток волонтерського правозахисного освітянського руху.

 

За рішенням Великої Ради отаманів Запорозького козацтва мав честь вручити нашій берегині орден Івана Богуна на знак поваги за громадську діяльність. Також, на Колі виступили отаман полку ім. Петра Сагайдачного МГО «Міжнародний союз козаків «Запорозька Січ» Валерій Свідерський, генеральний суддя, член КРК ЗОДА, полковник СБУ у відставці Павло Білан, козацький священик ПЦУ отець Василь, старшина.

 

Присутні підкреслили необхідність подальшої співпраці для надійного захисту законних прав і інтересів громадян, допомоги армії в боротьбі за віру, волю, свободу України, будуванні на засадах верховенства закону громадянського суспільства. Було відзначено про те, що багаторічний звичаєвий рух до вільного життя наших пращурів, продовжили нащадки Запорозьких козаків з Майдану, оборони областей в операціях «Дозор», «Перехоплення», «Козацький волонтер», в добробатах, на фронті, у війні з окупантами та бандитами на Донбасі.

 

Наприкінці заходу учасникам було вручено два випуски номерів нового загальнодержавного інформаційного проекту — альманаху «Українське патріотичне козацтво», книгу «Вогняні роси» про новітню військово-політичну історію Запорозького козацтва.

 

Впевнений, що приклад ділової системної співпраці козаків з органами виконавчої влади, військовими частинами, депутатським корпусом в питаннях патріотичного виховання, культурно-історичної та правової і наукової роботи дозволить скоріше створити в нашій країні відповідальне, розвинене та освічене суспільство.

 

З повагою, Голова Великої Ради отаманів Запорозького козацтва,

кандидат наук з державного управління,

 автор книг, військовий історик Дмитро Сухінін (Гора)

Світлина від Dmytro Sukhinin Gora.
Світлина від Dmytro Sukhinin Gora.
Світлина від Dmytro Sukhinin Gora.
Світлина від Dmytro Sukhinin Gora.

Метки: Національна громадська козацька історична бібліотека

Написать ответ

*