Поки Садовий виправдовується, Україна тоне у смітті.

07.06.2016
от

Сьогодні Україна входить в число країн з найбільш високими обсягами утворення та накопичення відходів, які відвойовують собі все більше земель. Цю проблему необхідно розглядати крізь призму екологічних та людських складових. Проблема переробки сміття, якого накопичилось декілька десятків мільярдів тон, наближає країну до екологічної катастрофи, оскільки швидко забруднюються ґрунт, ґрунтові води та повітря, що вцілому суттєво погіршує екосистему країни. А от людський фактор – це присутність і корупційної складової помноженої на безвідповідальність, халатність та непрофесійний підхід у сфері сміттєпереробки.
Трагедія на сміттєзвалищі в Грибовичах, що біля Львова, в черговий раз доводить, що деякі чиновники високого рівня, в даному випадку мер Львова Андрій Садовий, ігнорують результати багаторічних фахових досліджень сміттєзвалищ країни, що проводили фахівці Міжнародної громадської організації «Рада з екологічної безпеки», с залученням європейських спеціалістів. І навіть те, що на цьому сміттєзвалищі можуть бути наслідки майже як після Чорнобильської трагедії, зважаючи на наявність дамби з інфільтратом, також не звернули уваги.
«Результати проведеної роботи були нами оприлюднені на всіх інформаційних заходах щодо головних екологічних проблем країни, серед яких нещодавні наукові конференції в містах — Ужгород та Калуш, прес-конференції в УНІАН, за участі, як Героя України Леоніда Каденюка, так і інших видатних громадян країни, які є членами МГО. Проте, жоден чиновник не звернув увагу на них, та більш того, навіть не поцікавився спрогнозованими наслідками. Саме тому ми сьогодні, нажаль, маємо трагічну подію», — зазначає Сергій Орєхов, голова МГО «Рада з екологічної безпеки».
«Головне усвідомити, що такі ситуації можуть трапитися у будь-якому регіоні та місті, так як звалища сміття вже перейшли критичну точку, після якої можуть початися незворотні наслідки», — наголошує Валерій Цибух, секретар МГО «Рада з екологічної безпеки».
Отже зрозуміло, чому сьогоднішні заяви та розпорядження Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака щодо інспектування сміттєзвалищ виглядають запізно, адже ця робота давно проведена фахівцями МГО «Рада з екологічної безпеки» у 21 регіоні країни (і лише у Тячівському районі було підписано «дорожню карту» інвестиційного проекту з європейцями щодо будування полігону та заводу із системою утилізації побутових відходів). Та й 14 млн. грн., яки виділили львівські міські депутати на ліквідацію зсуву на звалищі, необхідно було б раніше інвестувати у сміттєпереробку, а не після того, як вже загинули люди.
МГО «Рада з екологічної безпеки» закликає в черговий раз керівництво країни негайно звернути увагу на екологічну ситуацію в країні, щоб більше не було таких байдужих, які вже котрий день поспіль виправдовують свою бездіяльність.

Написать ответ

*