Продовження всеукраїнської національно-патріотичної акціїї — «Молоді-про українську армію» в 55-й артбригаді

06.08.2018
от

Активісти Всеукраїнського штабу операції «Козацький волонтер» МСК «Запорозька Січ» організували екскурсію до музею бойової слави 55-окремої артилерійської бригади.
Сьогодні інформація про музей бойової слави, який на волонтерських засадах створювали разом офіцери-ветерани частини, учасники АТО, волонтери, члени Координаційної ради з питань розвитку козацтва при ЗОДА, вчені, письменники та родини загиблих героїв, відома майже всім, хто цікавиться військовою історією в Україні та багатьом за її межами.
Героїчний бойовий шлях військової частини, як потужної артилерійської сили почався ще в далекі роки Другої світової війни. Коли доля світу, його подальшого вільного демократичного розвитку залежала від рішучості та звитяги наших дідів та прадідів, високого рівня їх професійної підготовки та впевненості в правоті своїх дій та високому значенні міссії — визволителя мільйонів людей від нацистського рабства, концтаборів та жахів довготривалої війни для дітей, тих хто залишився на окупованій теріторії.
Добре, що в музеї знаходяться, зібрані всіма небайдужими
рідкісні експонати тогочасної зброї, одягу, особистих речей
бійців та командирів. Представлено багато документів, листів, наказів, нагород, фотографій, які розкривають молоді
важку, драматичну та вкрай складну військово-політичну ситуацію де наші пращури, як і сотні років тому запорозькі вистояли та перемогли.
Знаково, що в музеї також в великій кількості представлені предмети, стрілецька зброя, макети та військове спорядження вже нової фактичної війни за незалежність України від бандитів та окупантів, які анексували Крим та
не дають мирного спокійного життя на нашій рідній землі.
З самого початку антитерористичної операції особовий склад
виконував найскладніші завдання. В період модернізації армії, допомога волонтерів була необхідною та вагомою, тому й декілька стендів яскраво про це розповідають. Є й фотографії учасників акцій з квітня 2014-го року та в наступні
роки. Хочу особливо підкреслити, велику повагу фундаторів музею до воїнів-героїв, що не повернулися з бою. На цетральних місцях знаходяться їх портрети, фотографії, особисті речі, документи, що свіідчать про життя та подвиг на фронті, за волю та незалежність України. На теріторії частини молоді, студентам. відвідувачам музею також
розповідають про загиблих героїв, а стенди з інформауцією про солдатів та офіцерів (з описом героїчного вчинку та портретом) викликає почуття високої поваги до самої головної професії-захисника Вітчизни.
Багато зусиль до створення такого необхідного виховного військово-історичного закладу доклали багаторічний командир частини, полковник ЗСУ Сергій Брусов, Ігор Немінський, ветеран, заступник голови громадської ради, керівник музею та талановитий лектор Юрій Андрієвський,офіцери-ветерани.
За проведені багато волонтерських гуманітарних акцій помітив, що молодь дуже цікавиться макетами, що зроблені
«золотими руками» майстрів. Це зменшені в десятки разів зразки бойової техніки. артилерії, ракетної та автомобільної техніки, яких багато в музеї, а їх високій деталізації. врахуванням особливості на полі бою надана особлива увага.
Окрема експозиція присвячена генералу Петрову, що пройшов свій бойовий шлях та керував військовими частинами без обох рук, неодноразово важко поранений.
Про все це, шановний Юрій Андрійович висококласно та професійно розповідає, дає слово й нам-волонтерам для уточнення та особистих спогадів. На центральному місці, біля прапора знаходиться величезна Книга про історію Запорозького козацтва, яку мав честь в цьому році передати до артбригади та створеної філії Першої Національної громадської козацької історичної бібіліотеки ім. князя Д.І. Вишневецького (Байди), приємно було подарувати перший історичний номер нового інформаційного проекту — альманаху «Українське патріотичне козацтво» для нового стенду творів про легендарну 55-ту, де вже є книги Павленка, спогади ветеранів, збірки поетичних творів.
Добрі слова хочу сказати й департаменту освіти та науки ЗОДА, керівництву військової частини за співпрацю в напрямі військово-патріотичного виховання молоді з козацьким волонтерським гуманітарним рухом, як прикладом для всієї країни результативної та конкретної діяльності та виконання указів Президента України Петра Порошенка та наказів міністра оборони, генерала — армії Степана Полторака.
Передаю щирі слова подяки від учнів середньої школи 89, їх батьків та педколективу.
Всеукраїнська акція «Молоді про українську армію»
, започаткована нами в Запоріжжі буде продовжена наступного місяця. Бажаючих прийняти участь прошу звертатися до обласного штабу, мене, Миколи Говорухи та Сергія Ігнатченка (керівника лекторської групи штабу КРК ЗОДА).
З повагою,
голова штабу,
редактор альманаху «Українське патріотичне козацтво»,
військовий історик, автор книг, кандидат наук з державного управління Дмитро Сухінін (Гора)

Написать ответ

*