Століття української революції — важлива частина нашої історії

06.08.2018
от

Інформація про проведення Круглого столу за темою — «Століття Української революції — висновки та уроки минулого для сьогодення та майбутнього».

Згідно плану роботи Координаційної ради з питань розвитку козацтва при ЗОДА, ГО «Великої ради отаманів Запорозького козацтва», 4 травня за участю фахівців історичного факультету Запорізького національного університету був проведений обласний культурно-історичний захід — Круглий стіл за темою — «Століття Української революції — висновки та уроки минулого для сьогодення та майбутнього країни, який відкрив голова правління Запорізького наукового товариства ім. Я. Новицького, кандидат історичних наук, доцент ЗНУ Сергій Білівненко.
Модератор та доповідач кандидат наук з державного управління, автор книг, військовий історик, голова запорозького козацького патріотичного руху опору з 2014 по 2017рр., голова Великої Ради отаманів Запорозького козацтва, заступник голови КРК Сухінін Д.В. розповів про героїчні дії українських революціонерів, організацію козацьких підрозділів, дії української повстанської армії, вагомий внесок в боротьбу за незалежність України Михайла Грушевського, Симона Петлюри, Володимира Вініченка, останнього Гетьмана Павла Скоропадського, генералів армії УНР Петра Бобочана, Марка Беручка, Миколи Міхновського та інших керівників. Увагу присутніх було зосереджено на блискавичних діях полководців української армії, державному будівництві та розвитку системи вітчизняних навчальних закладів, підкреслено велике значення підтримки та боротьби за УНР флоту, вшанована пам’ять українських моряків. Підкреслено сміливість та рішучість дій політичних та військових діячів, успіхи на дипломатичному рівні, незважаючи на подальший драматичний розвиток подій, помилки з причин недостатнього досвіду, розбрату в політичних партіях,
ілюзій щодо дій супротивників, багаточисельних ворогів та фактичної війни з боку більшовицьких сил з Росії, цій когорті батьків-засновників вільної європейської України вдалося на весь світ заявити про прагнення народу до незалежності та самостійності. Багато потужних держав визнали та хотіли бачити Україну рівноправним членом світової спільноти, а значення політичних документів що були прийняті на вищих рівнях політичної влади навічно залишаться прикладом для нащадків, коли в найскладніших умовах народжувалася нова демократична країна, в духовному, геополітичному та культурному аспектах правонаступниця Київської Руси — України, Козацької держави.
В контексті екстраполяції минулого на події сьогоденного часу, виступаючи та присутні прийшли до висновку, що гібридна війна проти українців, яка почалася задовго до ХХ! століття Москвою продовжується. Виступаючі викладачі та студенти згадали про неодноразові війни з запорозькими козаками, ліквідацію Гетьманщини, Запорозької Січі, прав та звичаїв нашого народу, заборону рідної мови та масові заслання до Сибіру за політичні виступи та літературну діяльність.
Було правильно помічено багато спільних рис у діях загарбників в період Української револююції1917-1921 рр. та нинішніх спроб прокремлівських сил та окупантів підкорити нашу державу військовою силою за допомогою бойовиків на Донбасі. Проведені паралелі між створенням фейкових органів «управління» ,сто років тому в Харкові, комуністичної
державно-політичної формації, як результату збройної агресії більшовицької Росії за допомогою місцевих колаборантів, з фактичним захопленням влади та кривавим придушенням повстань та розстрілами нескорених українських революціонерів та діями Кремля, починаючи з 2014-го року — анексії Криму, допомоги у створенні незаконних так званих «ДНР» та «ЛНР» з диктатурою бойовиків та бандитів, що захопили владу, як сто років тому розігрується «бита карта» політтехнологій під назвами «Русский мир» та «Новоросія». Учасники Круглого столу дійшли висновку про необхідність утворення сильних та озброєних за вищими стандартами Збройних сил України, необхідність участі нашої країни в потужному оборонному Північно-Атлантичному Альянсі, підтримці Доктрини інформаційної безпеки, найскорішому вступі до Європейського Союзу. На обласному та державному рівнях, спільно з науковцями, істориками, політологами та краєзнавцями проводити роз’яснювальну роботу з населенням щодо необхідності саме такого політичного курсу, розширювати можливості отримання знань про правдиву історію України через національно-патріотичні акції, засобів масової інформації, проведення конференцій та семінарів, створення відповідних програм на ТВ, у Фейсбук. Також Дмитро Сухінін передав узгоджені козаками пропозиції для голови ЗОДА Костянтина Бриля щодо Доктрини інформаційної безпеки України.
На Круглому столі був презентований перший випуск нового інформаційного проекту — альманаху «українське патріотичне козацтво» ( головний редактор-засновник Д.В.Сухінін ), виданий за участю родини Мазеп, як приклад боротьби за історичну правду та допомоги освітянам, молоді, військовослужбовцям та всім бажаючим вивчати своє героїчне. непросте минуле та боротьбу за свободу в наші дні. Також Робочою групою Коордради ЗОДА ( голова Сухінін Д.В.) запропоновано
прийняття, вперше в історії міста Запоріжжя, Програми — «Запоріжжя — світова духовна козацька столиця», а керівникам навчальних закладів першу фотовиставку створену учасниками АТО, козаками-волонтерами та фахівцями Запорізького обласного краєзнавчого музею під назвою «Бойовий шлях Запорозького козацтва» з матеріалами про Революцію Гідності, АТО, подвиги бійців-козаків 37-го батальйону та 55-ї артбригади, операцій «Дозор», «Перехоплення та «Козацький волонтер. Від президента всеукраїнської федерації «Спас» Олександра Притули та заслуженого діяча мистецтв України Григорія Мацегори надійшли пропозиції про продовження встановлення меморіалів Слави прадідам та бійцям героям сьогоднішньої боротьби за волю народу. Михайло Мордовської — директор музею, учасник руху опору, керівник редколегії сайту КРК ЗОДА запросив всіх до культурно-історичних акцій та екскурсій, підкресливши їх виховну важливість. Як приклад багаторічної козацької літописної роботи та корисного досвіду для всіх патріотів України розказано про сайт МГО «Міжнародний союз козаків» Запорозька Січ», який щомісячно ведеться з травня 2014-го року. Анонсовані нові мистецькі проекти за участю Січового колегіуму та Козацького ліцею (Запоріжжя), перевидання книги «Вогняні роси» про новітню військово-політичну історію Запорозького козацтва.
На заході також виступили з важливою інформацією та аналізом проведеної роботи — заступник начальника управління ЗОДА Марія Горідько, кандидат філософських наук, доцент, завідувач центру «Освіта та громадянське суспільство» Запорізького обласного інституту післядипломної освіти Миколи Мальованого, учасник АТО, волонтерського руху, козак МГО «МСК «Запорозька Січ» Віктор Тоцький, студенти ЗНУ, Січового колегіуму, Запорізької державної інженерної академії, Запорізького комерційного коледжу, викладач української мови та літератури ДНЗ » Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» Олександра Кравець, кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри приватної охоронної діяльності ЗНТУ , отаман куреня МГО МСК «Запорозька Січ», волонтер, автор книг по історії козацтва Генадій Шпітальов, заступник директора школи-інтернату — «Січовий колегіум» Віта Михайлова, викладач історії та правознавства Ірина Сауляк, заслужений діяч мистецтв України Григорій Мацегора, керівник лекторської групи КРК ЗОДА, викладач ЗОШ № 89 м. Запоріжжя Сергій Ігнатченко, кандидат історичних наук, доцент, Сергій Білівненко, керівник бібліотеки ЗНУ, козацька берегиня, що допомагала формувати книжковий фонд Першої Національної козацької громадської історичної бібліотеки у військових частинах Оксана Агоян та співробітник закладу Сергій Тихомиров.
Наприкінці заходу учасники Круглого столу, представники патріотичних козацьких організацій — МГО «МСК «Запорозька Січ», ГО «Запорозький центр сприяння євроатлантичній інформації України», ГО «Всесвітньої генеральної асамблеї нащадків козацьких родів», ГО «Великої Ради отаманів Запорозького козацтва», ГО «Всеукраїнської ради з підтримки козацьких ЗМІ», ГО «Запорозький козацький звичаєвий лицарський орден ім. Дмитра Вишневецького (Байди), ГО «Запорозьке військо Низове «Запорозька Січ» висловили щиро подяку народному депутату України Миколі Фролову за активну участь в операції «Козацький волонтер».
Круглий стіл було проведено на високому організаційному та професійному рівні.
Вирішено продовжити діяльність в районах та містах області з питань організації аналогічних заходів.

Член редколегії альманаху
«Українське патріотичне козацтво»
голова лекторської групи Сергій Ігнатченко

Написать ответ

*