Світла добра вічна пам»ять великому сину українського народу — Івану Дмитровичу Сірку

06.08.2018
от

Дмитрий Сухинин Гора разом з Костянтином Рижовим та 9 іншими особами.
4 серпня о 20:10 ·

Велике звичаєве козацьке зібрання на честь видатного полководця — отамана Запорозької Січі Івана Дмитровича Сірка.
Члени Координаційної ради з питань розвитку козацтва при ЗОДА, старшина ВеликоїРади отаманів Запорозького козацтва, всеукраїнської федерації «Спас», МГО «Міжнародний союз козаків «Запорозька Січ», «Запорозьке військо Низове «Запорозька Січ», «Запорозького звичаєвого козацького лицарського ордену ім. князя Дмитра Вишневецького (Байди), ГО «Молода Січ» прийняли участь в урочистих традиційних щорічних заходах біля Меморіалу Івана Дмитровича Сірка. Гарна підготовка та організація дали змогу в цьому році зробити дісно звичаєвий збір. На початку, як вимагає стародавня традиція було проведено Козацьке Коло Запорожців, що було освячене представниками місцевої єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату, серед учасників присутні козаки-учасники АТО — війни за віру та волю нашої рідної країни, волонтери, патріотична інтелігенція, представникки державної влади, депутатського корпусу Дніпропетровської області, багато гостей з інших областей. Високе козацьке братство, за пропозицією отамана Мандика обрало старшину (суддю, осавула, бунчужного) всі поважні люди, серед них — Сергій Карноза, якого особисто знаю не один рік як дієвого, освіченого керівника, швидко вирішені питання організаційного характеру, одноголосно надано право виступити почесному гостю — патріоту, керівнику Дніпропетровської обласної раади пану Пригунову, який щіро подякував за важливий вагомий внесок козацтва в захисті держави, всім хто сміливо та звитяжно приймав участь в обороні області, допомгав армії, виховній діяльності з молоддю. Найкращім організаціям були вручені цінні подарунки, які з задоволенням, заслужено отримали «Спас-Штурм», «Молода Січ» та інші. Після поведення Кола всі дружньо перейшли на майдан біля меморіалу великому Запорозькому отаману де провели урочистості, а вельмишановні отамани, старейшини, державні керівники виступили з добрими словами про справжнього героя козацького руху, а єпіскоп Дніпропетровський та Криворозький Симеон прочитав молебень й закликав патріотичне козацтво до об»єднання заради неньки-України та перемог в усіх напрямах діяльності. Велика кількість гостей, молоді, представників громадських організацій уважно слухали, співали, підтримували ораторів оплесками.
Велика кількість прапорів багатьох козацьких організацій свідчили про переважну підтримку політичного курсу, наравленого на зміцнення обороноздатності, укріплення вітчизняної армії, стародавніх традицій бойового мистецтва, яке завдяки чесним державним керівникам, багаторічній роботі побратимів не дали пошматувати бандитам нашу рідну землю, виховали за невеличкий період громадян з чіткою позицією любові до Вітчизни, служінню високим християнським цінностям, гарно розуміючим правильність європейського руху до демократії та сталого економічного й культурного розвитку.
Від Запорожжя в заходах приймали участь Костянтин Рижов, Михайло Пирог, Анатолій Шеремет, Олександр Притула, Дмитро Сухінін, багато козаків, джур із своїми родинами.
З головою обласної ради ми домовились зробити наступний випуск альманаху «Українське патріотичне козацтво» про Січеславщину, з керівником коміссії з питань розвитку козацтва при ДОДА про навчальні спільні дії та проведення операції «Дозор» де необхідно. Також подальший розвиток отримали ідеї проведення фестивалів козацького бойового мистецтва й культури стародавніх часів. Так талановитий керівник, можна сказати берегиня руху — голова Томаківської районної ради шановна пані Наталія Миколаївна, що неодноразово була на Дні козацьких перемог на Хортиці та Фестивалі » Спас» в Запоріжжі зацікавилася ідеєю проведення аналогічних заходів в своєму січовому районі.
Олександр Притула з Костянтином Рижовим надали необхідні поради, мною було запропоновано створення угоди між районами Запорізької й Дніпропетровської областей про братню козацьку співпрацю, бажаючи вже є з обох сторін.
Тепла в прямому й переносному сенсах цього слова атмосфера сприяла важливих виховним заходам, а молоді хловці, які в цей видатний для всіх день пройшли посвяту в козаки на все життя запом»ятають святі слова клятви на вірність Богу, народу, добрим справам.
Не останньою складовою урочистотей була наявність майстрів з своїми неповторними витворами, декілька величезних стендів Нікопольського краєзнавчого музею з корисною інформацією про зброю,побут, клейноди, святині Запорозьких козаків.
Зі свого боку ми подарували дніпровським побратимам першу історичну збірку альманаху «Українське патріотичне козацтво», запросивши до творчої співпраці на наступний рік.
Після закінчення урочистого зібрання, виконання Гімну України, багато присутніх пішли до меморіалу непереможного ватажка — кошового Івана Сірка, талант полководця, можливості характерника, безмежна любов до народу, який все життя боронив навічно залишаться в пам»яті нащадків, будуть надихати на подвиги й сміливі вчинки заради високих ідей, за свободу України.
З повагою,
Голова запорозького козацького патріотичного руху
опору (2014-2017рр.), головний редактор альманаху
«Українське патріотичне козацтво», військовий історик,
автор книг Дмитро Сухінін (Гора)

Написать ответ

*