У НАТО зачитали доповідь про війну в Україні

28.11.2016
от

Росія ігнорує вимоги мінських угод, а доказів агресії РФ на Донбасі більше ніж достатньо. Про це йдеться в доповіді «Дві війни України: захист незалежності і впровадження реальних реформ», яка була оприлюднена на засіданні з питань цивільного виміру безпеки Парламентської асамблеї НАТО в Стамбулі. Цитує доповідь на своїй сторінці у Facebook нардеп Мустафа Найєм.

«Існує достатньо доказів присутності російських військ і систем озброєння на Донбасі: російські військові, яких взяли в полон військовослужбовці української армії; супутникові знімки НАТО, дані спостереження Верховного Головнокомандувача об’єднаних збройних сил в Європі, генерала Філіпа Марка Брідлава, що підтверджують заяву Олександра Хуга, першого заступника голови СММ ОБСЄ про те, що спостерігачі ОБСЄ під час спостереження бачили докази присутності російських солдатів і зброї на цій території з початку конфлікту», — повідомляється в доповіді.

У доповіді говориться також про те, що Кремль вибрав позицію сприймати проєвропейський курс України як агресію, в результаті чого почав збройну агресію.

«Москва почала погано замасковану агресивну військову кампанію, яка завершилася незаконною окупацією й анексією Криму і затяжним збройним конфліктом у східних областях України — Луганській та Донецькій. Росія прямо порушила численні міжнародні угоди, найбільш очевидним є порушення Будапештського меморандуму від 1994 року» — сказано в доповіді .

При цьому наголошується, що спроби Москви виправдати дії необхідністю «захистити російськомовне населення України» не витримують критики, оскільки «ознаки будь-якого порушення прав російськомовного населення порівняно з періодом правління (екс-диктатора Віктора Януковича) відсутні».

Написать ответ

*