Учасники АТО в Гуляй полі приєдналися до лав Запорозького козацтва

21.11.2016
от

18 листопада в краєзнавчому музеї в місті Гуляй поле були проведені цікаві й дуже корисні заходи, культурно-історичного характеру та з питань національно-патріотичного виховання. Згідно плану роботи координаційної ради з питань козацтва ЗОДА представником музею, паном Юрієм Міщенком, справжнім фахівцем своєї справи, істориком , головою КРК, керівником операцій «Дозор» та «Перехват», учасником Революції Гідності Сухініним Д.В, учасником бойових дій, полковником ЗСУ, колишнім начальником штабу 37-го батальйону , отаманом МСК «Запорозька січ» Лапіним І.Є., колишнім заступником командира 37-го батальйону, полковником ЗСУ Івко П.А., з мешканцями міста, учасниками АТО та волонтерського руху був проведений семінар за темою: » Роль Запорозького козацького руху в період революційних подій на початку ХХ ст. в Україні». З велим інтересом та задоволенням слухали виступаючих, було задано багато питань про тактику бою Нестора Івановича Махна, організацію армії, інформаційну та агітаційну роботу, освітянську та виховну діяльність, як і сьогодні козаки захищали Рідну Землю, Волю й Віру, як і сьогодні на їх долю випало багато випробувань, перемог, страждань та все ж таки в історії герої минулого й сьогодення залишаться в пам’яті народу як непереможні борці за народне щастя. Дуже приємно , що невеликий за розмірами музей має багато рідкісних експонатів та фотографій, що дає змогу більш реалістично представити труднощі та велику ціну , яку заплатили , в різні часи гуляйпільці за мир та спокій у себе вдома. Всі вирішили роботу по підвищенню історичних знань всіляко розширювати та долучати до цього молодь та дітей.
Далі Дмитро Валентинович розповів про роботу з питань євроатлантичної інтеграції, необхідність підвищення бойової готовності армії, обмін досвідом оборонної та виховної роботи з представниками сил Північноатлантичного Альянсу, втілювати у життя рішення Міністерства оборони та керівних органів державної влади області. Всі були роздані гарно надруковані та змістовні інформаційні матеріал і громада підтримала пропозиції, багато учасників внесли корисні пропозиції.
Серйозною темою став Марафон в області щодо підтримки бійців АТО, на зборах члени обласного оперативного штабу Лапін І.Є., Івко П.А. розповіли про проведу козацькою старшиною роботу спільно з управлінням внутрішньої політики облдержадміністрації, колишній сержант учасник бойових дій на сході України, депутат районної ради Сергій Білий та інші подякували організаторам за допомогу та небайдужість та вирішили долучитися. Сухінін Д.В. зачитав привітання козакам від голови Запорізької обласної ради та розповів про підтримку керівництвом депутатського корпусу програми розвитку козацтва на 2017 рік та ознайомив присутніх з рішеннями Другого історичного міжнародного конгресу козацтва, обласної координаційної ради та Великої Ради отаманів України на підтримку обороноздатності країни.
Наприкінці заходу всі зібралися в коло та вирішили створити у складі Міжнародного союзу козаків «Запорозька січ» гуляйпільський курінь учасників АТО, отаманом обрали шановного бойового товариша Сергія Білого. Згідно стародавньої традиції була складена присяга, кожен урочисто цілував прапор , до кожного доторкнулася стародавня справжня бойова козацька шашка, а старшина, старійшини 37-го батальйону та заступник Верховного отамана України щиро привітали побратимів.
Знаково, що за останній період нові організації були створені в містах Бердянську, Мелітополі, Енергодарі, Пологах, Покровському, Василівці, Запоріжжі та інших областях України. Проведена велика спільна з владою та армією робота, але попереду багато важких, але вкрай необхідних заходів.
З повагою, начальник штабу МСК «Запорозька січ» Сергій Ігнатченко.

Написать ответ

*