Уроки мужності в учбових закладах Уроки мужності до дня Армії та Українського козацтва, проведення акції » Вшануймо українську історичну літературу».

28.10.2016
от

За давньою традицією яка походить мабуть з далекого часу , коли досвід передавався від батька до сина чи від діда до онуків, запорозьки козаки навчали молодь , допомагали розібратися де правда, де друг та поважна й розумна людина , а де й лютий ворог який хоче знищіти все дороге для тебе та встановити свою владу. Так було століття, але час йшов, слава Богу з»явилася Книга.( в цьому найважливому для людсьтва процесі не останню роль зіграв Іван Федорів — великий знавець. першопроходець друкарної справи Руси-України) і наші пращури-герої козаки, старшина, отамани та гетьмани почали отримувати глибокі й ситемні знання у вітчизняних та пешокласних європейських вищіх навчальних учбових закладах від колегіумів до академій та унівесітетів . Традиція виликої поваги до знаннь , любов до отримання різноманітної корисної інформації , від християнського світогляду, риторики, мистецтва виступу перед аудиторією, правопису, написання творів та віршів, математики, геометрії астрономії, музики, історії та що дуже важливо різних мов, починаючи з латинської, англійської, польської,німецької . французької та інших. Особливо вивчалися військові науки в тому числі фортифікація. а родина , особливо воїни-батьки не забували про традиції , звичаї та секрети які передавали як ів стародавні часи від старшого до молодшого., А такі великі державотворці , дипломати й полководці та організатори боротьби за Гетьманську Державу , свободу України як Д.І. Вишневецький, П, К. Сагайдачний, Б.М. Хмельницький , І.С. Мазепа, П.П.Скоропадський мали не одну освіту та вичили декілька мов. Тому й сьогодні , в період складнощів соціально-економічної ситуації, випробування на міцність нашого народу , боротьби за незалежність країни важливо розуміти , що без серйозних , глибоких знаннь не можливо буде моделювати будувати нову модель українського суспільства та економіки, орієнтовану на братьню сім»ю європейських народів на вільний світ.
В Запоріжжі вже третій рік поспіль системно організована діяльність з виховної та учбової роботи з молоддю, ветерани, старейшини, козацька старшина, до якої входять і колишні державні керівники, працівники УМВС, УСБУ, учасники АТО ,вчені та волонтери у вільний час за запрошення диреторів шкіл та унівських колективів проводять лекції , заняття , уроки мужності та спільно з дітьми , студентами та педагогами проводять патриотичні акції з різних питань («Козацький волонтер, змагання спортивні та інтелектуальні тощо).
Так за сприяння народного депутата України, активіста операції «Козацький волонтер» Ігоря Артюшенка, згідно плану роботи та обласної патриотичної акції » Вшануймо українську історичну літературу» голова координаційної ради з питань козацтва облдаржадміністрації, керівник операції «Дозор», генерал козацтва Сухінін Д.В. ,начальник облоперативного штабу КРК ЗОДА , колишній начальник штабу 37-го батальону. учасник АТО, полковник Лапін І.Є., та сотник, видатний майстер національної фольклористики Жаворонков Є.О. ( граї на 30-ти музикальних інструментах) за запрошеням вихователів та педагогів провели уроки мужності , розповіли про бойову та волонтерську роботу козаків на фронті, кодоні та сфері культурної та волонтерської діяльності учням та студентам декількох запорозьких закладів , розповіли про бойову історію переможних козацьких походів та захист країни від бандитів .Тепло й сердечно подякували всім за допомогу у створенні Першої національної громадської козацької історичної , бібліотеки , за велику творчу спільну працю дорослих , вчителів, керівництва , дітей, за небайдужисть й справжню міцну й свідому громадянську позицію, цікаві та крисні зібрані книги, увагу до гостей та щірий прийом. В свою чергу ми подарували на довгу й добру пам»ять прапори Запорізької області як символ гордісті та перемоги в минулому та сьогоденні.
Напередодні важливих та любимих для кожного жителя міста й області свят захисника України, Пресвятої Богородиці , Дня Українського козацтва , визволення Запоріжжя від німецько-фашистських окупантів хочу привітати та подякувати за підтримку патриотичної акції вельмишановним новаторам -керівникам : начальнику депертаменту освіти та науки ЗОДА Озеровій Т.Я. , ректору Хортицької Національної навчально-реабілітаційній академії Нечипоренко В.В., директору Бердянського коледжу ТДАТУ Шишкиній Г.В.,, директору Запорізької гімназії № 11 Непрядкіній С.Ю., заступнику директора Запорізького вищого індустріально-політехнічного училища Живиці М.А., директорам середніх шкіл м.Запоріжжя № 103 Ситенко Н.Ю., та № 24 Кулику В.Ю., директору директору Бердянського Д НЗЦПТО Гищуку В.Д., директору ВПТУМС Бескоровайному Б.О. та всім талановитим вихователям та учням.
Впевнений , що наш приклад знадобиться всім патриотичним , козацьким , молодіжним організаціям інших областей України бо особистий приклад. цікава ідея та як результат освічені й інтелектуально розвинені нащадки це велика мета за яку варто боротися разом. З повагою , Сухінін Д.

Написать ответ

*