Вперше в новітній історії Запорозького козацтва створено Велику Раду отаманів Запорозького козацтва і Генеральну Асамблею

30.12.2016
от

24 грудня 2016 року в зал урочистих засідань зібралися отамани, козацька старшина, представники наукової та мистецької еліти з метою створення Великої Ради отаманів Запорозького козацтва.
Для продовження важливої роботи щодо збереження спадщини стародавньої історії, велетенського руху до свободи, справедливості, людяності та створення через століття нашої рідної України. Дуже важливо, що тема відтворення, вивчення та збереження безцінної інформації про події тисячолітньої Руси-України, Гетьманської держави, Української народної республіки, Гетьманату сьогодення приваблює письменників, державників, старійшин, старшину та отаманів, а саме головне молодь, що прагне отримати правду від документальних джерел, архівів, метричних книг з церков, розповідей дідусів та батьків, колишніх назв територій чи селищ. Всі хто приймав участь в історії новітньої Запорозької січі та майже новітньої історії України гарно розуміли одну важливу річ, без нас, нащадків великих, сильних духом талановитих та наполегливих творців єдиної країни, наших переможців — пращурів не було б життя сьогодні і мабуть завтра. Тому пропозиція, винесена мною на обговорення під час зібрання, про створення Міжнародної Генеральної Асамблеї нащадків гетьманських, отаманських та видатних козацьких родин, — була сприйнята позитивно.
Серед запрошених, високоповажних гостей був Ігор Всеволодович- голова княжого Дому сім’ї нащадків І.С. Мазепи. Він підкреслив важливість для історії та актуальність вже не тільки для нас, а й для майбутніх поколінь нашаї спільної діяльності: не тільки спеціалістів-архівістів, а громадян, які пишаються нашою загальною та сімейною епопеєю подвигів, перемог, досягнень. Також серед запрошених: начальник управління внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Запорізької облдержадміністрації, козак Зубченко Олександр Сергійович, який запевнив, що влада підтримувала і буде завжди підтримувати Запорозький козацький рух.
Голова Запорізької ОДА Костянтин Іванович Бриль підтримав програму «Запоріжжя-козацька столиця України» і підкреслив, що керівництво області високо цінує вагомий внесок запорожців, які в операціях «Дозор», «Перехоплення», «Козацький волонтер» та бойових діях на Сході України не дали терористам захопити наш Запорізький край. Президент Міжнародної федерації «Спас» Олександр Леонтійович Притула наголосив про необхідність не тільки вченим, а самим козакам проводити таку цікаву та корисну творчу роботу по вивченню минулого свого козацького роду, життя та боротьба якого створили можливість для нас жити вільно на своїй землі.
Нащадок в багатьох поколіннях, отаман Покровського полку Микола Миколайович Некіпілий яскраво розповів про пращурів, які воювали у Першу світову війну та зрадів за можливість продовжити, за допомогою фахівців, цю почесну діяльність. Начальник штабу 37-го козацького батальйону, учасник АТО, начальник штабу Координаційної ради з питань козацтва Запорізької ОДА також підтримав рух до пошуку історичної правди, як нащадковий родовий козак з роду Гусаків, які приймали активну участь у визвольній боротьбі в багатьох війнах, — підкреслив важливість збереження не тільки в серцях синів чи онуків, а в документах та історичних свідоцтвах, які згодом можливо буде передати до архівних установ та музеїв.
Отаман ГО «Молода січ» Анатолій Миколайович Шеремет теж підтримав ідею та навів приклади цієї важливої роботи, що була ним проведена. Як спеціаліст високого рівня, цікаво та конкретно виступив директор обласного краєзнавчого музею Мордовський Михайло Михайлович. Спираючись на особистий досвід, він блискавично проаналізував стан справ в цьому напрямі в державних установах України та в музеях держави. Михайло Мордовський правильно й чітко окреслив нашу діяльність з точки зору академічної науки. Поставив акценти на необхідності в першу чергу: державних службовців, працівників музеїв та архівів допомагати аматорам, громадським активістам й всім зацікавленим людям шукати свої коріння, бо це велика частина нашого загального минулого.
Ми зобов’язані перед пам’яттю прадідів виконати борг по збереженню скарбу всесвітнього значення. Козацький отаман з Енергодару, учасник бойових дій, учасник Революції Гідності Сергій Васильович Волков теж активно підтримав ідею вивчення історії козацького роду та розповів про своїх пращурів, що приймали участь майже в усіх війнах останні двісті років. На жаль залишилося замало документів, багато було знищено окупантами. та більшовиками, але треба наполегливо шукати правду свого стародавнього роду.
Цікаві розповіді ми почули від отаманів-учасників спецоперацій та самооборони Лютого Володимира Миколайовича (голови ради отаманів Міжнародного союзу козаків «Запорозька Січ», батько героя-учасника АТО), Губи Олександра Павловича, Грицаєнка Ігоря Миколайовича, Кашаріна Олександра Олександровича, Григоряки Миколи Михайловича, Лютого Ігоря Володимировича, які встали на захист свободи та незалежності і не дали злочинній владі й надалі ошукувати народ. Високоповажні керівники та представники потужних Дніпровських патріотичних сил: Кущ Микола Миколайович, Мельниченко Володимир Іванович, Кучинський Віктор Ігнатович, Іващенко Валерій Петрович. Дякуємо також старійшинам, учасникам визвольного руху новітньої історії Запорозького козацтва Синьопольському Ігорю Анатолійовичу, Матченку Валерію Івановичу, Гонтарю Миколі Миколайовичу та іншим.
Запрошений, за звичаєм, священник Української православної Церкви Київського Патріархату отець Василь, який благословив створення Великої Ради отаманів Запорозького козацтва і Генеральної Асамблеї нащадків гетьманських, отаманських та видатних козацьких родів та підкреслив актуальність питання повернення до своєї родової спадщини, велику користь історичній науці, світовій спільноті побратимів, державним установам України і пообіцяв надавати допомогу з архівною церковною документацією з свого боку що зберіглася в УПЦ КП. Важливість вирішення проблеми гарно розуміє і єпископ Запорізький та Мелітопольський УПЦ Київського Патріархату Фотій.
До речі, мій вчитель, вельмишановний колишній багаторічний директор Запорізького краєзнавчого музею, професор, доктор історичних наук, автор багатьох всесвітньовідомих книг, представник нашої козацької старшини Шаповалов Георгій Іванович дав згоду на спільну наукову співпрацю, допомогу та експертний супровід цієї великої роботи. яка, що символічно, почала свій урочистий рух із Запоріжжя — духовної столиці світового козацтва.
Впевнений, що нам допоможуть наші друзі та козаки (в декількох поколіннях) з Канади , Європейських країн, Сполучених Штатів Америки, де зараз знаходяться, небайдужі до цієї справи, нащадки гетьманів, отаманів та видатних козаків.
Були обрані робочі органи та керівництво. За нашою пропозицією головою Генеральної Асамблеї було обрано Ігоря Всеволодовича Мазепу, першим заступником — генеральним писарем Сухініна Дмитра Валентиновича, в раду увійшли всі фундатори заходу.
Важливим було прийняття рішення про створення Великої Ради отаманів Запорозького козацтва. До складу Ради увійшли: Сухінін Дмитро Валентинович, Мазепа Ігор Всеволодович, Лапін Ілля Євгенович, Лютий Володимир Миколайович, Білан Павло Антонович, Гонтар Віктор Миколайович, Притула Олександр Леонтійович, Грицаєнко Ігор Миколайович, Собакар Леонід Петрович, Гонтар Віктор Миколайович, Некіпілий Микола Миколайович, Рижов Костянтин Анатолійович, Губа Олександр Павлович, Камаєв Олександр Олександрович, Шкребитько Євген Сергійович, Кашарін Олександр Олександрович, Григляк Микола Михайлович Літвін Олександр Іванович, Кущ Микола Миколайович, Кучинський Віктор Ігнатович, Волков Сергій Вікторович, Шпитальов Геннадій Георгійович, Говоруха Микола Семенович, Лютий Ігор Володимирович, Гарін Сергій Геннадійович, Плужник Олександр Іванович, Кальченко Юрій Іванович, Живиця Михайло Аркадійович, Черемесюк Олег Леонідович, Фуніка Василь Іванович. Старійшинами обрали Дедюка Леоніда Олексійовича, Цвяткова Анатолія Дмитровича, Хохлова Григорія Миколайовича, Синьопольського Ігоря Анатолійовича, Матченка Валерія Івановича, Шаповалова Георгія Івановича. Головою ради обрано Сухініна Дмитра Валентиновича, начальником штабу-генеральним писарем Лапіна Іллю Євгенійовича, членами штабу Мордовського Михайла Михайловича, Пилипенка Віталія Павловича, Жаворонкова Євгена Олександровича, Авдєєва Романа Олександровича, Бондара Олексія Івановича, Бощановського Олександра Владиславовича, Кузьміна Євгена Тихоновича, Маніту Миколу Миколайовича, Собакаря Леоніда Петровича, Зубрицького Ігоря Івановича.
Від УПЦ КП запросили отця Василя. Дуже приємно, що привітання до таких серйозних заходів, проведених вперше в новітній бойовій історії Запорозького козацтва, надіслав народний депутат України Микола Олександрович Фролов, активний учасник операції «Козацький волонтер».
Також до лав когорти отаманів Запорозького звичаєвого козацького лицарського ордену ім. князя Д.І.Вишнивецького (Байди) були обрані представники вельмишановних потужних патріотичних організацій, де козаки приймали участь у бойових діях, спецопераціях, в Революції Гідності, культурно-історичних та військово-політичних акціях.
Після цікавої екскурсії по краєзнавчому музею, обговорення актуальних питань плану військово-патріотичного виховання молоді та участі у волонтерської та мобілізаційній роботі активісти руху опору, ветерани, самооборонці, митці та науковці отримали Почесні грамоти, що символічно, від Запорізького міського голови Володимира Буряка.
Вкрай важливо, щоб все те, що ми започаткували та відроджували за роки боротьби за свободу і незалежність України, й надалі продовжували
отамани та козацька старшина наступних поколінь. Український козацький визвольний рух бути жити стільки в пам’яті народній, скільки його будуть шанувати. вивчати науковці, творити митці, а козаки будуть гідними своїх нащадків, надихнувших Європу до принципів справедливості, поваги. гідності та народовладдя. Козацькому роду-не має переводу!

З повагою. Голова Ради отаманів Запорозького козацтва,
керівник операції «Дозор», голова КРК ЗОДА Д.В.Сухінін

Написать ответ

*