Запорізькі козаки вшанували пам’ять Івана Сірка

08.08.2015
от

Делегація Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва взяла участь в урочистостях із вшанування пам’яті видатного кошового отамана Запорозької Січі Івана Сірка. Меморіальний захід, що зібрав представників понад 20 козацьких організацій із Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської, Миколаївської, Полтавської, Херсонської та Харківської областей, відбувся у Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області. Саме там у с. Капулівка знаходиться могила легендарного запорозького отамана. Біля неї й відбулося урочисте шикування та молебень, який провів намісник Київо-Печерської Лаври владика Павло. Хвилиною мовчання тут було вшановано козаків всіх поколінь, борців за незалежність України та відзначено козацькими нагородами – орденом Івана Сірка та медаллю «За оборону держави» учасників антитерористичної операції, волонтерів і активістів Майдану. Серед нагороджених – командир першого в історії України козацького танкового екіпажу, який разом із трьома побратимами давав відсіч російсько-терористичним військам під м. Дебальцеве.

 

Вклонитися своєму славному пращуру прибули й нащадки Івана Сірка у сьомому поколінні – Сергій та Зоя.

 

Вітаючи учасників заходу від запорізької громади начальник обласного оперативного штабу козацтва Дмитро Сухінін зазначив, що традиції бойової дружби, започатковані чотириста років тому, укріплюються козацтвом Запоріжжя та Дніпропетровщини. Дмитро Сухінін вручив найкращим активістам грамоти виконавчого комітету Запорізької міської ради.

 

Представники козацьких організацій також взяли участь у Великому козацькому колі, під час якого було обговорено військово-політичну ситуацію на Півдні та Сході України, внесок козацтва у допомогу Збройним Силам України, підтримку волонтерського руху, розвиток військово-патріотичного виховання молоді.

 

За матеріалами Управління у справах преси та інформації

Написать ответ

*