Запорозьке козацтво продовжує об’єднання. В Дніпрі проведено міжобласний культурно-спортивний фестиваль

21.11.2016
от

Запорозьке козацтво продовжує об’єднання. В місті Дніпро проведено міжобласний культурно-спортивний фестиваль.
Вчора в місто Дніпро з’їхалися козаки з різних областей рідної Матінки — України на урочисті збори, козацьке коло, та справжнє мистецьке та спортивне свято. Зал де проходив цей креативний захід був якісно підготовлений, національна символіка, козацькі атрибути та прапори потужних загонів, все підвищувало настрій старшини, старійшин , отаманів, солдат та офіцерів — козаків , які захищали та захищають Вітчизну сьогодні на фронті із зброєю в руках та гарячою любов’ю до людей у серці, були й родини учасників спортивних змагань та блискучих мистецьких виступів діточок.
На початку заходу учасники Революції Гідності та спецоперацій «Дозор» , «Козацький волонтер» , офіцери та командири підрозділів Збройних сил України, які приймали участь в АТО провели козацьке коло та підтвердили бажання йти шляхом об’єднання зусиль направлених на захист незалежності держави , прав та свобод громадян, розширювати братню сім’ю українців-козаків та підтримувати курс на національно-патріотичне виховання молоді, покращення заходів щодо поглибленого вивчення культури , військової та політичної історії країни та Європи, підкреслюючи роль Київської Русі, Гетьманської Держави, Запорозького війська низового в розвитку та захисті інтересів європейців різних часів.
Урочистий захід почався молитвою та спільним співом високоповажних гостей Гімну України. На сцену вийшли всі отамани та командири військових частин .Оргкомітет фестивалю , досвідчений та відомий кінолог з європейським ім’ям ( завдяки його зусиллям багато прикордонників врятували життя та затримали злочинців), генерал, отаман та в минулому рекордсмен-боксер Микола Миколайович Кущ , та генерал полковник козацтва, Верховний отаман громадської організації «МГО Козацьке військо Запорізьке» , майстер спорту, почесний член президії обласної федерації тхеквондо, людина, яка значну частину свого життя присвятила розвитку цього виду спорту в Україні щиро привітали всіх хто приїхав на фестиваль , побажали успіхів та перемог, люб’язно надали слово всім бажаючим. Мені, як керівнику Запорозького козацького руху було приємно бачити результат довготривалого процесу об’єднання побратимів-патріотів, загартованих бойовими випробуваннями та тою великою роботою , що почалася з Майдану та оборони областей від бандитів та сепаратистів, захисту не тільки нашої території, а мабуть, всієї Європи. Про це сказав відверто. З наукової точки зору, ми , як жителі центральноєвропейської держави , згідно бачення перспективи розвитку нашими пращурами-героями повернулися до своєї сім’ї братніх народів, а євроінтеграція завжди була притаманна політикам минулого. Передав вітання й від обласної державної влади.
Дуже змістовно та цікаво виступали отамани Віктор Ігнатович Кучинський ( активний учасник спецоперацій та патріотичного руху), генерал-отаман Іващенко Валерій Петрович ( ГО » Козацьке Об’єднання Всеукраїнського козацького війська), учасники бойових дій , старші офіцери Збройних сил України , колишній начальник штабу 37-го батальйону полковник Лапін Ілля Євгенович, зараз отаман Міжнародного союзу козаків «Запорозька січ», полковник української армії, колишній командир батальйону » Сичеслав » Борщевич Олег Сергеевич , які розповіли про фактичну війну , реалії дій агресора на нашій землі та закликали й надалі допомагати бійцям та фронту мобілізаційною, волонтерською та мистецькою працею. Старейшина , ветеран праці, вихователь Ситник Анатолій Іванович запропонував поглибити роботу з навчальними закладами, створювати козацькі патріотичні організації, займатися поширенням всеукраїнської гри «Джура» та привітав всіх з урочистим заходом. Отаман Мельниченко Володимир Іванович , як активний учасник козацького руху, один з видатних ватажків дніпровців, відданий ідеї об’єднання здорових сил, підкреслив важливість фестивалю як чинника високої культури подальшого руху українського мистецтва та традицій й звичаїв козацтва на Запорожжі. Багато добрих слів було сказано ораторами з різних областей про підтримку нових ініціатив та нормативно-правових актів щодо подальшого розвитку оборонної та інформаційної політики державою, необхідність приділяти більше уваги ( як в Запоріжжі ) вирішенню питань зміцнення козацького руху, який в складні часи прийшов на допомогу й захист свободи. Необхідність створення координаційних рад з питань козацтва при облдержадміністраціях.
Далі було, прямо скажу, феєричне дійство. Виступали справжні майстри спортивного танцю 110-ї середньої школи , ансамбль «Сузір’я», спортсмени бійці тхеквондо, співав бандурист… Але все по порядку .
Коли глядачі зайняли свої місця в теплій та уютній залі, раптово на сцену вибігли міцні молоді козаки в кімоно та хлопчики з дівчатками, біля них стояв відомий на всю країну тренер з бойового мистецтва тхеквандо Чикольба Генадій Миколайович (генерал-осавул, отаман Олімпійської паланки МГО » Козацьке військо Запорозьке» , чітко й голосно подававши команди до початку учбового бою. Високотехнічно , точно та швидко виконувалися вправи. Всі були дуже здивовані та хвилювалися за спортсменів, було таке враження , що команда з різної за віком молоді працювала як єдиний механізм. Дуже приємно було бачити силу духу й по справжньому спортивний , як в старі часи казали , герць ( кураж ) , багато з нас( колишніх спортсменів ) відчували гордість за майбутнє країни де є такі люди та велику повагу до тренерського складу, патріотичний вишкіл яких, проводить майстер спорту, отаман Віктор Ігнатович Кучинський. Оплески, гучні вигуки схвали проводжали спортсменів зі сцени.
Ось все стихло , а сцена розцвіла, наповнилася великою теплою й світлою енергією дитячих сердець. Дівчинки як маленькі янголочки з казок Андерсенка чи Пєрро почали чарівні танцювальні етюди, граціозно , коли швидко , коли повільно кружили як дивні яскраво розфарбовані метелики стрибали. З великою грацією, талановито виступали видатні артисти світового рівня. Красива музика, справжні українські пісні, одяг та костюми були підібрані правильно та створили справжню гармонію на сцені, все це завдяки митцю та керівникам всеукраїнського рівня О
лені та Наталі Ващенкам. Було зрозуміло , що виховання дівчат та високий клас ансамблю «Сузір’я»(МГО «Козацьке військо Запорозьке») зробили справжнє свято мистецтва в залі. А командири та бійці довго скандували артистам «Браво» та із сльозами щастя проводжали виступаючих, таке не завжди побачиш, а для тих хто завтра уходив на фронт та блокпости знову ризикувати життям це був ще один Великий Акт Поваги й Шани за мир тут , вдома…
Бандурист Харченко Валерій Володимирович , хоробрий громадянин , заслужений митець виконував пісні сивої давнини, Багато разів їздив на фронт, попадав й під обстріли , але повертався до козаків — фронтовиків. А його бандура як голос правди й волі закликала до подвигів заради Вітчизни. Зал уважно слухав та не хотів відпускати високоповажного артиста.
Фестиваль , козацьке коло , збори патріотичного активу все пройшло на високому рівні підготовки. Ми були дуже задоволені теплим братерським прийомом, гарно продуманою та спланованою програмою, Впевнений, що такі патріотичні акції треба проводити не тільки в Запоріжжі, або Дніпрі, але й в інших областях, запрошуючи гостей-побратимів. Велика всім організаторам , Батькам та учасникам.
З повагою, Заступник Верховного отамана України, Голова Всеукраїнського комітету з питань преси та інформації козацьких ЗМІ ВРОУ, член Національного союзу журналістів України , військовий історик Сухінін Д.В.

Захід відбувся на базі громадської організації «МГО Козацьке військо запорозьке» . Приміщення надано генерал-осавулом козацтва отаманом Мистецької паланки г.о. «МГО Козацьке військо запорозьке» Сергієм Іллічем Великим.
Оформлення сцени та сценарій : генерал-хорунжий козацтва, заслужений діяч мистецтв України, радник Верховного отамана г.о. «МГО Козацьке військо запорозьке» Віктор Іванович Рогозін.
Оргкомітет фестивалю: громадська організація «Всеукраїнська об’єднана академія козацтва» верховний отаман Кущ Микола Миколайович.
Громадська організація «МГО Кодацьке військо запорозьке» , Верховний отаман Кучинський Віктор Ігнатович.

Написать ответ

*