Запорозьки козаки організували масштабні заходи щодо святкування Днів захичсника України, Покрови Пресвятої Богородиці

28.10.2016
от

14 жовтня — видатний день в історії перемог українського народу, велике християнське свято.
Невипадково, мабуть ми в Запоріжжі та Запорізькому краї маємо честь святкувати в один день декілька великих, важливих для мільонів людей подій. Всі козацькі організації ретельно готувалися, наперед плануючи відвідування шкіл, вищих учбових закладів, проведення уроків мужності. організацію урочистих заходів в містах та селах області.
Та к за рішенням обласного оперативного штабу коордради з питань козацтва Запорізької ОДА отамани, старійшини козаки потужних всеукраїнських та міжнародних організацій, напередодні свят ( в період з 5 -го по 13- жовтня ) відвідали десятки шкіл, спільно з козаками учасниками АТО і операцій «Дозор», «Козацький волонтер» розповіли про мужність та звитягу армії при захисті рідної землі від ворога, бойову роботу з охорони кордонів України, допомогу солдатам та офіцерам необхідними речами на передовій.
В області, за участю самої потужної організації куди входять військовослужбовці батальонів та 55-ї бригади — Міжнародного союзу козаків «Запорозька січ, отаман полковник Лапін І.Є.). керівництва Запорізької обласної ради та Запорізької облдержадміністрації , освітян підвели підсумки обласної патріотичної акції » Вшануймо українську історичну літературу», на засідінні координаційної ради прийняли рішення про підтримку Указів Президента України щодо європейської та євроатлантичної інтеграції, з розширення заходів щодо військово-патриотичного вихованя молоді, затвер дили основні напрями фінансування виховних, культурно-історичних, спортивних та мистецьких заходів на 2017 рік. Було проведено науково-практичну конференцію щодо 150-ти річчя з дня народження виликого державного та політичного діяча, талановитого історика, фундатора величезної праці для народу України та світової спільноти — історії України — Русі — Михайла Грушевського.
На конференції виступили видатні та відомі в державі доктори та кандидати наук, керівники підприємств, отамани. студенти, учасники бойових дій. Вперше в історії краєзнавста в області, а може і Україні було підготовано членом КРК ЗОДА Мордовським М. М., працівників музею, за участю козаків — істориків — науковців, керівників Запорозького руху опору, одна з найцікавіших експозицій, яка розповідала про участь сміливих , відважних, добрих серцем з великими планами будування демократичної європейської країни людей. із зброєю в рукам захищавших ідеали свободи та прав людини на справедливе та чесне життя — козаків останнього запорозького отамана Махна Нестора Івановича та участі українців й козаків у Першій світоій війні та виборюванні правди під час захисту УНР і періоду Гетьманату Павла Скоропадського, Директорії на початку ХХ століття. Мені було дуже приємно бачити в залі музею всіх кого було нами запрошено, це і солдати 55-ї бригади, учні ліцею «Захисник», солдати й офіцери батальонів прийнявших козацьку присягу в бойових умовах — 37 -й та «Січеслав», самооборонців області, отаманів та старшини, а особливо , старійшин та ветеранів війн.
Організована нами екскурсія сподобалася всім патріотам, дала змогу по новому побачити не тільки минуле, а й майбутнє нашої європейсько України, ту велику роль яку народ зіграв у жахливих потрясіннях , ту жертовність та бажання будувати свою державу, а саме головне експозиція яскраво підкреслила необхідність єдності, взаємопорозуміння, взаємодопомоги одне одному, непереможність українців в жорстоких битвах всіх періодів своєї історії.
Необхідні й цікаві спортивні змаганння, фестиваль провели спасівці (Президент федерації Притула О.Л., отаман Рижов К.А. ) До свят й підготувався наш колектив Першої Національної громадської козацької історичної бібліотеки підготував для читачів , за допомогою інтелектуалів та краєзнавців та освітян області цілу низьку цікавих та змістовних книг вітчизняних та зарубіжних авторів про історію військових походів, Гетьманську Державу, Нову Запорозьку Січ, Першу та Другу світові війни, а голова Запорізької ОДА генерал Бриль Костянтин Іванович. прихильник нашого руху нагородив керівників учбових закладів та науковців за підтримку культурного генезису суспільства.
Згідно рішення оперштабу КРК ми теж з задоволенням вручили почесні грамоти учням та студентам які приймали участь в добрих і таких необхідних сьогодні волонтерських справах. 14 — го жовтня , рано вранці актив ради був біля церкви на теріторії легендарного святого для кожного з нас остріва Хортиці, де ми тепло зустріли запрошених побратимів з семи областей. Прибувшого Владику Фотія щіро привітали гості, козаки й городяни та як вимагає стародавній звичай , християнські православні канони та совість. На проведеному молебні на протязі майже 2-х годин стояла сакральна тиша, всі уважно слухали, молилися та славили великий день Покрови Пресвятої Богородиці, для нас це особливий день пам»яті, перемог, дружби та великих уроків минулого.
Також після молебну частина козаків прийняла участь у марші участників АТО, покладанні квітів та вшануванні пам»яті загиблих захисників Запоріжжя, визволителів міста, започаткована нова традиція вшановувати пам»ть та покладати квіти до пам»ятників великим полководцям та керівникам визвольного руху князю Дмитру Івановичу Вишневецькому ( Байді ), що поставлений за козацький кошт в Александрівському районі м.Запоріжжя та Богдану-Зиновію Михайловичу Хмельницькому.
Не обмежилися ми й обласним центом, так відповідні заходи з запрошенням та участю теріторіальних громад пройшли в м.Бердянську, Мелітополі, Енергодарі, Василівки, Пологівському, Гуляйпільському, Токмацькому , Мелітопольському , Бердянському, Розівському Покровському ( Дніпропетровської області, який історично з періоду революціїї входить до КРК ЗОДА отаман Нікіпілий М.М. який прийняв активну участь з старейшинами в організації та проведенні Покровького ярмороку та на Великої раді прийняли до своїх лав учасників АТО) , Пологівський отаман Гонтарь В.М. із своїм кошем допомагав у бідівлі храму УПЦ КП, теж прийняв до козацтва багато молоді , бійців та командирів . учасників бойових дій, зробив в висококласний концерт силами митців свого полку та нагородив найкращіх, в м, Енергодарі отаман Волков С.В. повів лекцію з історії козацтва, прийняв до коша сорок чоловік, своїми силами організував концертну програму та виступи козаків-артистів, запрошенні військові з спецпідрозділів ЗСУ провели військово-спортивнй майсткр — клас з прийомів рукопашу , а в дитяч? ?му с адку № 7 організовано концерт та виховний вечір . Також члени ради на чолі з козаком — начальником управління внутрішньої політики Зубченком О.С. згідно операції » Козацький волонтер» відвідали бійців АТО на фтонті , а в Генічеську де отаманом наш запорожець Галич С.Г. окрім виховних та релігійних заходів, спільно із спецпідрозділами СБУ проведена операція «Перехоплення», виявлені правопорушення, відкриті карні справи.
Є конкретні результати по операції «Дозор» і в Запоріжжі де в де-кількох районах козаки патрулюють місцевість та порядок на блокпостах (полковник козацтва Грицаєнко І. М.). Серйозна волонтерська допомога була надана бійцям та ветеранам ЗСУ з боку учасників відповідної операції Дьяченком О.В. та Ліходід С.В. З керівництвом Запорізької інженерної академії (ректор Банах В.А.) проведені заходи щодо подальшої популяризації історичної літератури та створення за допомогою керівництва центру інтелектуального розвитку молоді на базі Першої Національної історичної бібліотеки.
За участю козаків організацій «Спас» та МСК «Запорозька січ» в четвертому інтернаті втілюється козацька програма виховання та розвитку і дуже приємно що спільно організоване свято сподобалося як учням та і батькам .
За участю секретаря координаційної ради козацьких організацій міста Бердянська Ігоря Зубрицького, представників створеної в БДПУ нещодавна козацької організації МСК «Запорізька Січ», керівництва Бердянського державного педагогічного університету відбувся сильний патріотичний захід з нагоди Дня захисника України. Ігор Зубрицький привітав всіх з святами: Днем захисника України, Днем Українського козацтва і Покрови Пресвятої Богородиці та підкреслив, що сьогодні саме військові, які виховані були на історії запорозького козацтва, січевих стрільців, воїнів УПА — основа незалежності та безпеки нашої держави!
Багато було зроблено спільними зусиллями козацтва, влади, армії й суспільства в цілому. Знаково , що в Запоріжжі — духовному центірі козацької слави переможних походів , а в певні часи захисту всієї України та Європи активно діє могутня сила — Запорозька козацька рада де вже третій рік поспіль ми надаєми приклад єднання та перемог всім шановним побратимам з інших областей та з апро шуємо до спільної важкої , але так необхідної сьогодні роботи з організації опору загарбникам, виховання людей які люблять Вітчизну та дітей які будуть пишатися своїми батьками та дідами. Слава Богу що ми козаки!!! Зі святами всіх !
З повагою, Голова Всеукраїнського комітету з питань преси та інформації козацьких ЗМІ ВРОУ Дмитро Сухінін

Написать ответ

*