Запорозькі козаки прийняли активну участь в урочистостях в Києві на честь 1030-ї річниці хрещення Київської Руси-України з УПЦ КП

06.08.2018
от

Дмитрий Сухинин Гора разом з Костянтином Лямцевим та 2 іншими особами.
30 липня о 14:19 ·
Тисячі мірян та запорозьких козаків прийняли участь в урочистих заходах на честь 1030-ї річниці хрещення Київської Руси-України в Києві!
Прекрасне квітуче всесвітньовідоме місто — тисячолітній центр політичного, релігійного, культурного та духовного об»єднання українців — Київ, як і багато років тому, 28 липня
щіро зустрічав десятки й сотні тисяч людей, які приїхали на велике історичне свято. 1030 років тому відбулася видатна подія, яка по своєму значенню й сьогодні займає одне з самих почесних місць в житті переважної більшості жителів України. Вважається, що саме в цей період, великий за своїми державними справами князь Київської Руси — України Володимир — Красно Сонечко хрестився та в тому ж 988-му році почав важливе для майбутнього народу та держави дійство.
Тому, 28 липня з усіх областей України до Києву приїхаливсі
хто вважає за неохідне прийняти особисту участь священній ході для вшанування Дня Володимира Святого та на підтримку створення в Україні Єдиної Помісної Православної Автокефальної Церкви. Вже в центрі столиці ми зустрілися з побратимами з багатьох районів нашої рідної Запорозької області, козаками, учасниками Революції Гідності, антитерористичної операції, волонтерами, представниками інтелигенції, письменниками, журналістами, жителями Запоріжжя, Дніпра,Кам»янського, Нікополя, Кропивницького, Харківа, Полог, Оріхіву, Бердянську, Мелітополю, Токмаку, Василівки та інших міст та районів. Добре, що з нами як і в національно-патріотичних акціях, волонтерських відрядженнях на фронт був наш козацький священник УПЦ КП отець Василь, з багатьма представниками ми зустрілися вже біля собору св. Володимира. Приємно вразила велика кількість людей різного віку, дітей, жінок та старшого покоління. День, як до свята, видався сонячний, багато стародавніх будівель, різнобарвні квіти, зелень, прапори державні, інших областей країни, гарний настрій, відчуття особистої причетності до християнської події всеєвропейського значення, ввічливість
та висока культура віруючих зробили теплу атмосферу єдиної братньої сім»ї однодумців. Дійшовши до собору святого Володимиру багатьом пощастило прийняти участь в молебні саме в соборі. Завдяки правильній організації всі бажаючі, гості, що залишилися біля храму. могли чути та бачити як проходила служба, яку проводило керівництво УПЦ КП, особисто Патріарх Філарет, якого з великою увагою з добрим відкртим серцем слухали шановні віруючи. Весь час захід супроводжувався неповторним дивовижним та прекраними звуками церковних колоколів собору.
Хресна хода, як одна з самих знакових складових православного християнського свята почалася з урочистого виходу священнослужителів УПЦ КП на чолі з Патріархом Філаретом майже опівдень. Незважаючи на величезну кілкість людей, які підходили з різних вулиць, висока організація та культура працівників правопорядку, влади, громадських активістів заход проходив без негативних моментів, не було довгих «стоянь» та проявів взаїмної неповаги. Молодь допомагала представникам старшого покоління, вчасно пропонували питнуц воду, давали місце дітям під дахом будівель від сонця, яке добре світило та гріло нашу рідну землю в цей священний день. Дуже приємно було пройти біля прекраних всесвітньовідомих шедеврів архітектурного мистецтва — театру опери, пам»яток сивої давнини — Золотих ворот, релігійних, православних святинь — Софії Київської, Златоверхого Михайлівського собору, пам»ятнику княгині Ольги, Кирилу та Мефодію, Андрію Первозванному. Багато людей, схвильованих та вражених подією, великою кількістю таких значних та святих місць хрестилися, радісно телефонували родичам та друзям, голосно добрими словами, з подробицями, ділилися побаченим, вітали та приймали вітання від всіх хто знаходився далеко та не мав змоги приїхати особисто.
Хресна хода, як одна з самих знакових складових православного християнського свята почалася з урочистого виходу священнослужителів УПЦ КП на чолі з Патріархом Філаретом майже опівдень. Незважаючи на величезну кілкість людей, які підходили з різних вулиць, висока організація та культура працівників правопорядку, влади, громадських активістів заход проходив без негативних моментів, не було довгих «стоянь» та проявів взаїмної неповаги. Молодь допомагала представникам старшого покоління, вчасно пропонували питнуц воду, давали місце дітям під дахом будівель від сонця, яке добре світило та гріло нашу рідну землю в цей священний день. Дуже приємно було пройти біля прекраних всесвітньовідомих шедеврів архітектурного мистецтва — театру опери, пам»яток сивої давнини — Золотих ворот, релігійних, православних святинь — Софії Київської, Златоверхого Михайлівського собору, пам»ятнику княгині Ольги, Кирилу та Мефодію,и Андрію Первозванному. Багато людей, схвильованих та вражених подією, великою кількістю таких значних та святих місць хрестилися, радісно телефонували родичам та друзям, голосно добрими словами, з подробицями, ділилися побаченим, вітали та приймали вітання від всіх хто знаходився далеко та не мав змоги приїхати особисто.
Так ми дійшли до прекрасного пам»ятнику князю Володимиру Святому, де виступали президент України Петро Порошенко, який підкреслив необхідність надання Томосу та створення Єдиної Православної Автокефальної Помісної Церкви України, як символу духовного об»єднання віруючих та зміцнення державності. Він підкреслив, що український народ
не дав ворогам завоювати нашу країну, з повагою сказав добрі слова поваги представниками інших конфесій, подякував всім за підтримку демократичних процесів та боротьби за свободу і віру. Його Святість Патріарх УПЦ КП Філарет, який на протязі десятиліть відстоював велику ідею,
провів колосальну роботу для щасливого майбутнього православних християн України наголосив на законності й правильністі обраного шляху, підкреслив величезне значеня дій Великого князя Київського Володимира. Прийняття християнства стало для тогочасних слов»ян, русичів, всіх хто обратився в православну віру важливішою подією в своєму житті та в майбутньому мільйонів нащадків, для розвитку культури, мистецтва, духовності всієї держави, яка невдовзі стала одною з самих могутніх, впливових, освічених у середньовічній Європі. Після молитви, вшанування світлої пам»яті Володимира Великого, багато вірян, серед яких було багато наших земляків, козаків-запорожців, побратимів з інших організацій мали честь відвідати та помолитися в Михайлівському Златоверхому монастирі, яким ми маємо право опікуватися, за високим дозволом Святійшого Патріарха.
Для багатьох урочисте відрядження до столиці було першим відвіданням Києву. Тому розповів нашим колегам, що необхідно побачити в центрі в першу чергу, провів декілька невеличких екскурсій. Було приємно бачити зацікавленість, високу повагу до історичних подій минулого, любов до православія та України молодих людей, які є запорукою досягнень та успіхів нашої держави, а віра буде все життя допомагати та підтримувати наших нащадків, направляючи на добрі справи.
Слава та вічна добра пам»ять Володимиру Святому!
Із святом Хрещення Київської Руси-України!
З повагою, голова Великої Ради отаманів Запорозького козацтва Дмитро Сухінін (Гора)
Щіро дякуємо за підтримку Запорозьку та Мелітопольську єпархію УПЦ КП та активну участь всеукраїнські козацькі організації МГО «Міжнародний союз козаків «Запорозька Січ», ГО «Всеукраїнський комітет з питань преси та інформації козацьких ЗМІ», ГО»Запорозький звичаєвий козацький лицарський орден ім. князя Д.І. Вишневецького (Байди), ГО «Запорзький обласний центр сприяння євроатлантичній інтеграції України», Всеукраїнський штаб операції «Козацький волонтер», ГО » Всесвітня генеральна асамблея нащадків козацьких родів», ГО «Гетьманська шляхетська академія», колективи альманаху «Українське патріотичне козацтво», Першої Національної громадської козацької історичної бібліотеки ім. Дмитра Вишневецького!

Написать ответ

*