Запорозькі козаки провели міжнародну конференцію патріотичних сил

05.01.2017
от

6 грудня в залі урочистих прийомів Запорізької обласної ради зібралися представники потужних козацьких організацій прифронтових областей України. За запрошенням керівника Запорозького козацького руху, заступника Верховного отамана України Дмитра Сухініна, за сприянням Центру інформації та документації НАТО в Україні, посольства Литви в місті була проведена Перша міжнародна українсько-литовська конференція патріотичних громадських організацій. Від республіки Литва активну участь прийняв представник Союзу Стрільців Литви пан Егідіус Кабашинскас. Згідно рішення Другого історичного міжнародного Конгресу козацтва, Великої Ради отамана України щодо підтримки євроатлантичної інтеграції України , посилення роботи щодо військово-патріотичного виховання , поширення волонтерського руху, допомоги армії та обміну культурно-історичною інформацією та досвідом з європейськими патріотичними силами, початок цієї важливої роботи було вирішено зробити в Запоріжжі.
В змістовній доповіді генерала козацтва Сухініна про військово-політичну ситуацію, діяльність в оборонної сфері, роз’яснювальну та охоронну нелегку працю воєнного періоду історії країни, захист громадянського населення. взаємодію з армією та владними інститутами , патріотично налаштованими козацькими громадськими організаціями , штабом волонтерів, взаємодіями з ветеранами АТО та учасниками бойових дій , також своєчасно пролунала пропозиція про необхідність ретельного вивчення досвіду східноєвропейських патріотичних організацій , розповсюдження нових корисних нашому суспільству форм. Важливою була пропозиція про створення постійно діючої Асамблеї європейських патріотичних громадських патріотичних організацій для прискорення процесів європейської та євроатлантичної інтеграції, укріплення дружніх стосунків, обороноздатності країн та дружби між народами.
Шановний пан Егідіус Кабашинскас щиро привітав високе зібрання та цікаво з прикладами конкретної організації роботи розповів про організацію діяльності та цікаву історію минулого та заходів сьогодення колег з Союзу Стрільців Литви. Всі дуже уважно слухали досвіченого оратора , фахівця та патріота своєї країни. Дуже важливо було почути його думки про майбутнє Європи, співпрацю організації з армією, інститутами державної та місцевої влади, конкретні кроки та успіхи в роботі по створенню системи навчань, організаційної діяльності, спортивним,культурним та оборонно-масовим заходам які проводяться з громадянами та військовими. Пан Егідіус передав дуже важливі та необхідні документи нормативно — правові акти Литви для допомоги нам в роботі, поділився досвідом волонтерської направленості. Сказав теплі слова про дружбу з українцями, підтримку литовським суспільством братнього українського народу. Він підкреслив великий економічний, інтелектуальний та культурний потенціал нашої області та України в цілому. Дуже високо оцінив наші досягнення в науковій сфері та обороні. Відповів на багато запитань козацьких ватажків щодо оцінки ситуації в Європі та на сході України, говорив як спеціаліст та серйозний ерудований експерт. Зацікавився нашою ініціативою та обіцяв передати наші пропозиції своїм побратимам в ССЛ.
Олександр Зубченко, відомий козак,член КРК ЗОДА, учасник волонтерського руху — начальник управління внутрішньої політики облдержадміністрації фахово проаналізував майже трирічну діяльність козацького руху,високо оцінив системну допомогу армії, заходи всеукраїнського та міжнародного характеру, які проводять керманичі, наголосив , що співпраця козацтва, патріотичних сил, армії, влади та народу це запорука перемоги та сталого й швидкого розвитку громадянського суспільства , культури та економіки регіону та держави. Від ОДА щиро подякував гостю за допомогу та корисну інформацію та співпрацю.
Також виступили герої-учасники антитерористичної операції, бойових дій на сході України, які визволяли від бандитів, окупантів та терористів села та міста Донецької та Луганської області тимчасово захопленні злочинцями. Колишній командир 55-Ї артбригади , начальник штабу першого козацького Запорозького батальйону ЗСУ , полковник Ілля Лапін( нині отаман самої великої організації Міжнародний Союз козаків «Запорозька січ», де основою є обстріляні та досвічені ветерани), він розповів про важкі часи в бойової історії, перемоги та труднощі, дав характеристику агресорам та окупантам, підтримав створення Асамблеї та підкреслив важливість поглиблення співпраці з друзями з Литви.
Офіцери та солдати 55-ї артбригади,які теж прийняли козацьку присягу теж розповіли правду про війну, знущання та нечоловічі умови в полоні окупантів, гібридну війну російських вояк, подякували своєчасно організовану операцію «Козацький волонтер». Полковнк ЗСУ Павло Івко ( колишній заступник командира 37-го батальйону ) наголосив на необхідності й надалі формувати армію України з фахівців посилювати збройно та зміцнювати стосунки з козацькими загонами , вивчати іноземний досвід та привітав всіх з Днем Української армії.
Олександр Притула ( керівник Міжнародної федерації «Спас» ) також підтримав необхідність міжнародних стосунків з прибалтійськими колегами, пропозицію пана Егідіуса про таборів для дітей по вивченню культури історії , техніки та прийомів національної боротьби. Виховання майбутніх захисників рідної землі. Створення умов та нормативної бази щодо розвитку та легітимізації національного виду спорту. Яскраво розповідав про Революцію Гідності, Майдан в Запоріжжі , наші героїчні дії по захисту свободи та правди, коли козаки- Запорожці , справжні патріоти Сухінін Дмитро (Голова ради), він, Костянтин Рижов, Ілля Лапін, Олександр Лобас Ігор Грицаєнко, ветерани (Синьопольський І.А.,Білан П.А. Матченко В.І.) та багато інших ризикуючи життям не пустили в місто «Новоросію» , Костянтин Рижов ( керівник організації «Запорозьке військо низове») , вихователь, тренер з багаторічним стажем цікаво розповідав про спортивно-виховну роботу, як учасник майдану пригадав багато прикладів самовідданості козаків. Отаман «Спілки вільних козаків» Станіслав Матвієнко ( член ради, учасник процесу заключення угоди про співпрацю з представником НАТО в Україні, учасник операції «Дозор» та «Перехоплення»). підтвердив необхідність боротьби з окупантами та терористами, на прикладі своєї організації яка теж активно займається оборонною роботою, закликав всіх й надалі проводити спільні дії, щоб не допустити ворога в свій дім.Від старійшин козацтва в роботі конференції приймав участь колишні й командир артилерійської батареї. колишній керівник учбового закладу. смілива людина Синьпольський І.А., як вимагає звичай він з задоволенням дав згоду на продовження спільної роботи з литовськими друзями та створення Асамлеї, підтвердив корисність організованого заходу та пропозиції їголовуючого..
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у війні.
Наприкінці конференції Дмитро Валентинович вручив шановному пану Егідіусу Кабашинскасу книги про Україну, Запоріжжя та героїв-воїнів АТО. А наш литовський колега подарував в важливі книги з питань розвитку військово-патріотичної роботи. Сторони домовилися продовжити корисні контакти та співпрацю.
Далі відбулася робоча зустріч з керівником апарату Запорізької обласної ради Володимиром Подорожком де від колег ще раз була висловлена щира дяка й шана за допомогу Литві Україні, підкреслена важливість міжнародного співробітництва та взаємної допомоги, підтримано зміцнення спільної роботи Запорозького козацтва та Союзу стрільців Литви, дана висока оцінка роботі козацької ради з питань виховної, оборонної, культурно-історичної та волонтерської праці. Підкреслено високий рівень спільної співпраці депутатів та козаків.
Враховуючи велике свято — День Української армії , за запрошенням члена Всеукраїнського комітету з питань преси та інформації козацьких ЗМІ Валентина Терлецького пан Егідіус , керівник руху Дмитро Сухінін, отаман МСК «Запорозька січ» Ілля Лапін, голова ради отаманів МСК , батько сина — героя учасника бойових дій Володимир Лютий, активний учасник операції «Дозор», відомий мисливець. волтер Леонід Собакар, отаман ЗВН, майданівець Костянтин Рижов прийняли участь у прямому ефірі, програмі обласного державного телебачення «По суті»де литовський побратим виступив з дуже незвичайною інтересною промовою про діяльність своєї організації, плани ворожих сил. підкреслив необхідність зміцнення дружніх стосунків та поглиблення спільну патріотичну та культурно-історичну діяльність.
Хочу підкреслити на останок . що довготривала робота козацького руху, наша рада, керівництво як генератор ідей дали приклад всім в Україні як необхідно об’єднуватися, приносити користь суспільству, будувати модель поведінки, створювати умови для поліпшення виховної роботи з молоддю та козаками-військовослужбовцями, Необхідно конкретними діями на фронті та в тилу, як в Запоріжжі, давати сигнал європейському суспільству, що ми були , є,і будемо європейцями за складом характеру, дій, поглядів та руху до свободи , на жаль , через війну.
Радник голови КРК ЗОДА з питань
мистецтва та культури Євген Жаворонков

Написать ответ

*