Запорозькі отамани прийняли участь в роботі Всеукраїнського форуму патріотичних сил України

25.12.2016
от

15 грудня в приміщенні Будинку офіцерів був проведений, на мою думку, дуже важливий та необхідний, перший за такими серйозними масштабами захід — всеукраїнський форум патріотичних сил України та робоча зустріч з представниками міністерства оборони України.
З цікавою та корисною для у часників промовою виступила один з організаторів заходу, помічник генерального штабу МО України , волонтер зі стажем, принципова та смілива людина Алена Вербицька. Вона дала розгорнуту характеристику по роботі волонтерів, окреслила завдання громадських організацій, запросила на нараду висококваліфікованих фахівців, старших офіцерів міністерства оборони України.
img_5107
Важливим був виступ Юрія Чижмара члена Координаційної ради руху сприяння територіальній обороні України, представники якої вели збори. В доповіді професійно проаналізовано стан справ з питань роботи громадських організацій
по створенню необхідних умов для розширення допомоги в мобілізаційній роботі, долучення патріотів до створення системи територіальної оборони, наведені приклади діяльності аналогічних фундацій в країнах Східної Європи.
Дуже важливим фактором фактичного успіху форуму була присутність старших офіцерів генерального штабу МО України, які з точки зору військових розповіли про принципи та конкретні дії генерального штабу, військових комісаріатів, місцевої влади про формування системи органів та підрозділів територіальної оборони України. Дали корисні поради отаманам, керівникам громадських організацій, які сприяють обороні нашої держави, самі були учасниками Революції Гідності та АТО на сході України. Підкреслювалась необхідність працювати разом, допомагаючи армії та владі, діяти одною командою, навчатися вирішувати проблеми уважно слухаючи одне до одного. Були й дуже гострі питання стосовно комплектації, забезпеченням необхідним спорядженням, чергування та взаємодії з відповідними структурами армії та громадянських інституцій.
img_5134
Враховуючи наш досвід в організації роботи по захисту областей південного сходу нашої країни, участь козаків в структурах самооборони, служби в армійських підрозділах, ми з полковником ЗСУ полковником Лапіним І.Є. (начальником штабу 37-го омпб, до речі , козацького) розповіли як була організована робота по протидії створення в нас «Новоросії», недопущення до влади бандитів та проросійських найманців, спільну діяльність першої в Україні за часів її бойової новітньої історії координаційної ради з питань козацтва при Запорізькій облдержадміністрації, підкреслили важливість плідної співпраці з правоохоронними та військовими підрозділами. Показали , що наш успіх був досягнутий завдяки об’єднанню всіх здорових демократичних сил суспільства та представниками нової влади. Особливо важлива волонтерська діяльність, за, цей період запорозькі козаки, у створеній операції «Козацький волонтер» допомогли армії різними речами до ста тон вантажів. А створення батальйонів тероборони стало завданням не тільки влади, а й козаків. Отаман Лапін , наприклад, призначений командиром 6-го батальну, а тисячі козаків вже демобілізовані й приймають участь у громадській діяльності та операціях «Дозор» та «Перехопленя» які ми проводимо з початку загрози захоплення областей з структурами СБУ та ЗСУ.. Звернули увагу ми на мисливців та необхідність теж долучати їх організації до необхідних, у складну ситуацію, заходів.Необхідність співпраці з військовими та іншими органами північноатлантичного альянсу теж є запорукою успіху і в нас є відповідні напрацювання.
Впевнений, що такі збори патріотичних сил повинні проводитися систематично. Нам треба розвивати оборонні напрями роботи. вивчати досвід в різних областях, накопичувати знання, навчати молодь. Думаю представникам генерального штабу теж було корисно побачити різні погляди на проблеми воєнного характеру, поспілкуватися, подискутувати й напевно допомогти керівникам патріотичних громадських організацій зрозуміти підходи та погляди командирів. Робота тільки почалася, але приємно, що рішення Другого історичного міжнародного конгресу козацтва не залишилися на папері.

З повагою, голова координаційної ради з питань козацтва Запорізької облдержадміністрації,
керівник Всеукраїнського комітету з питань преси та інформації козацьких ЗМІ ВРОУ Дмитро Сухінін

Написать ответ

*