засідання “круголо столу” 27 жовтня 2016 року.

28.10.2016
от

27 жовтня 2016 року на базі гімназії № 1 «Надія» міста Бердянська відбувся круглий стіл «Актуальні питання організації науково-методичного супроводу національно-патріотичного виховання в навчальному закладі». На засідання, учасниками якого стали заступники директорів навчальних закладів міста, що опікуються вищезазначеним питанням, були запрошені голова Координаційної ради козацтва при Запорізькій ОДА Сухінін Дмитро Валентинович та його побратими. Варто зазначити, що освітянські заходи подібного характеру завжди в місті Бердянську проходять в режимі співпраці з міськими громадськими організаціями та осередками: “ВО товариство Просвіта ім. Т.Г. Шевченка”, «Цивільний корпус «Азов», “Організація ветеранів Антитерористичної операції. Бердянськ” та за підтримки головного спеціаліста відділу внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю, взаємодії з військовими частинами та учасниками АТО виконавчого комітету БМР Зубрицького Ігоря Івановича.
На засіданні обговорювалися питання організації національно-патріотичного виховання в 2016-2017 н. р. : нормативні документи, напрями та форми роботи (методист міського методичного кабінету Васильєва С.М.). Вона зазначила, що героїчні й водночас трагічні події останнього часу визначили пріоритети у виховній роботі даного напряму й у цьому навчальному році вони залишаються актуальними.
Усі учасники виховного процесу — учні, вчителі, батьки – знову включилися у волонтерський рух по допомозі Українській армії: збір продуктів харчування, речей, підготовку малюнків, листів воїнам АТО, плетіння маскувальних сіток тощо. Васильєва С.М. інформувала, що до Дня захисника України в школі № 2 відбулося відкриття меморіальної дошки воїну-випускнику закладу Чабанову Дмитру, загиблому в зоні АТО. Також пройшли урочисті заходи біля меморіальних дощок загиблим у зоні АТО воїнам-випускникам: Сергію Шерстньову (гімн. № 2), Віктору Дев’яткіну (НВК № 1 «Мрія»), Олегу Семеновському (ЗОШ № 7), Станіславу Карачевському та Володимиру Довганюку (ЗОШ № 5).
У навчальних закладах міста був проведений Єдиний день інформування, уроки мужності, виховні години, присвячені подвигу в боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність України. У більшості заходів взяли участь представники громадської організації «Цивільний корпус «Азов».
Васильєва С.М. інформувала, що продовжують функціонувати шкільні музеї (ЗОШ №№ 5, 13), музейні кімнати (ЗОШ №№ 1, 2, 6, 9, гімназії № 2), шкільні тематичні куточки, стенди (усі ЗНЗ міста), експозиції яких вчать молодь шанувати героїчне минуле та сьогодення школи, рідного міста, країни.
Доповідач висловив подяку вчителям, діяльність яких дає плідні результати, адже учні продовжують демонструвати високі результати під час участі в обласних, всеукраїнських етапах конкурсів.
Методист ММК Васильєва С.М. запросила усіх учасників засідання “круглого столу” на міську виставку «Берегиня роду українського», яка проводиться на базі ЦДЮТ з 26.10 до 06.11.2016 в рамках міського етапу обласного дитячого конкурсу-виставки.
Нагадала про найближчі конкурси патріотичного спрямування та рекомендувала взяти участь в Обласному благодійному телемарафоні до Дня захисника України та Збройних Сил України.

Про роботу гімназії №1 «Надія», як опорного закладу з національно-патріотичного виховання учнів доповів заступник директора з виховної роботи гімназії Ралько О.В. На даний момент гімназія, що є осередком організації волонтерського руху серед навчальних закладів міста Бердянська, не тільки бере участь у благодійних акціях та волонтерських програмах, а й закликає усіх мешканців міста до акцій доброї волі. Створений гімназійним самоврядуванням волонтерський загін «Надія», який допомагає дітям з обмеженими фізичними можливостями та дітям-сиротам, опікується ветеранами Другої світової війни, воїнами Афганської війни, ветеранами праці та людьми похилого віку. Пріоритетним напрямком сьогодні гімназія обрала допомогу постраждалим із зони бойових дій та почала дуже активно співпрацювати з громадським формуванням міської самооборони та бійцями Національної гвардії України. Заклад першим у місті долучився до Всеукраїнської акції «Ліки замість квітів», став активним учасником акцій «Лист пораненому», «Теплі речі для захисників», «Українським військовим до новорічних свят», «Усе необхідне для побуту захисників», «Допоможи українському захиснику», «Обереги для воїна»., «Допоможемо разом дітям з зони воєнних дій».
Саме в день засідання “круглого столу” в закладі проходив шкільний фестиваль «Ми українські». Учасники заходу мали змогу долучитися до гімназійного свята та оглянути виставкові стенди та тематичні матеріали.
Про реалізацію Концепції національно-патріотичного виховання в дошкільній освітній ланці доповів методист міського методичного кабінету Діхтярь Л.М.
Цього навчального року, як і в минулому, в усіх дошкільних навчальних закладах розроблені плани заходів патріотичного спрямування. Серед рейтингових залишається міський конкурс ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив». Традиційно будуть відзначатися народні свята, зокрема: Святого Миколая, Різдвяні свята, Стрітення, Великдень тощо. Усі колективи ДНЗ є теж активними учасниками волонтерської діяльності.
Про досягнення в управлінській діяльності щодо узагальнення та розповсюдження досвіду роботи навчального закладу з національно-патріотичного виховання доповів заступник директора з виховної роботи ЗОШ № 1 Головченко О.М. Вона стала переможцем міського етапу Обласного фестивалю «Лідери освіти» в номінації «Виховна робота» і презентувала свій досвід з даного питання на рівні області.
З метою обміну досвідом Ольга Миколаївна на засіданні “круглого столу” висвітлила систему роботи школи в напрямі формування школяра як громадянина і патріота України. Доповідач представив модель реалізації національно-патріотичного виховання учнів школи та пріоритетні підходи й форми виховної діяльності щодо її впровадження. Звернув увагу присутніх, що своєрідним центром патріотичного виховання в навчальному закладі є шкільний музей, на базі якого проходять екскурсії, тематичні зустрічі та заняття.
Головченко О.М. зазначила, що велика увага в школі приділяється розвитку учнівського самоврядування, співпраці з батьками й громадськими організаціями. Педагог представив присутнім шкільну газету «Спичка», яка видається десятий рік поспіль, світлини шкільних заходів патріотичного спрямування.
Ольга Миколаївна познайомила присутніх з роботою шкільної творчої групи «Реалізація Концепції національно-патріотичного виховання в освітньому процесі». Вона продемонструвала результати соціологічного дослідження, проведеного в школі в травні 2016 р. серед учнів 4,8,10-х класів з питань національно-патріотичного виховання і звернула увагу на результативність роботи педагогічного колективу у даному напрямі, дієвість шкільної системи національно-патріотичного виховання.
Педагог підкреслила, що для педагогічного колективу Бердянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 патріотичний напрямок роботи сьогодні та в майбутньому залишиться пріоритетним.
До учасників круглого столу звернулися й гості засідання: голова Координаційної ради козацтва при Запорізькій ОДА Сухінін Дмитро Валентинович, полковник запасу ЗСУ (в минулому начальник штабу 37-ї бригади), учасник АТО, генеральний отаман ГО «МСК Запорозьска Січ» Ілля Лапін, генеральний суддя ГО «МСК Запорозьска Січ Павло Білан, головний спеціаліст відділу внутрішньої політики, секретар координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання Ігор Зубрицький. Ведуча круглого столу: завідуюча методичним кабінетом міського відділу освіти Наталя Скиртач подякувала всім за активну участь у заході та обмін досвідом. Учасники “круглого столу” були єдині в необхідності проведення і надалі дієвих практичних шляхів і методів щодо національно-патріотичного виховання молоді, консолідації Бердянської громади навколо захисту територіальної цілісності та незалежності України, профілактики сепаратизму, поваги і популяризації державної національної символіки, Української мови, увічнення пам’яті Героїв всіх поколінь-борців за незалежність України, подальшому наданні волонтерської допомоги Українській армії, проведенні дослідницької та просвітницької роботи з питань відродження та розвитку історичних, патріотичних та культурних традицій Українського козацтва у Запорізькому краю і місті Бердянську. Окремою темою виступу голови обласної координаційної ради розвитку козацтва при Запорізької ОДА, генерала козацтва Дмитра Сухініна було надання рекомендацій у роз’яснювальній роботі щодо курсу Євроатлантичної інтеграції України, про участь України по забезпеченню глобальної безпеки спільно з блоком НАТО. Вчителям було роздано книжки про важливі шляхи взаємодії України і НАТО: “Що таке НАТО? Знайомство з Трансатлантичним альянсом” і “NATO. НАТО.ІСТОРІЯ. Жартома та всерйоз”.

Скиртач Н.В.,
Зубрицький І.І.,
Васильєва С.М.,

Написать ответ

*