Зусиллями керівництва Запорізької облради Перша козацька бібліотека набуває статусу інтелектуального центру козацтва

25.07.2016
от

Представники війська Міжнародного Союзу козаків «Запорозька Січ» вручили керівникам Запорізької обласної ради Універсали фундаторів Першої Національної Козацької історичної бібліотеки імені Дмитра (Байди) Вишневецького.
Під час зустрічі із першим заступником голови Запорізької обласної ради Єгором Семенковим і керуючим справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимиром Подорожком ініціатори створення унікальної для України бібліотеки подякували за вагомий внесок у реалізацію проекту, який претендує на статус перлини туристичних маршрутів екскурсійних турів Запорізькою областю.
Нагадаємо, завдяки допомозі голови Запорізької облради Григорія Самардака, першого заступника голови Запорізької облради Єгора Семенкова, заступника голови Запорізької облради Владислава Марченка та керуючого справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимира Подорожка, книжковий фонд Першої козацької бібліотеки поповнився майже на сотню фоліантів. Загалом бібліотека налічує близько тисячі екземплярів.
— Такий вчинок керівництва Запорізької обласної ради – добрий приклад для депутатів, підприємців і простих громадян. Ми плануємо розповсюдити цей проект по містах Запорізької області і всієї України. Наше завдання – створити на фундаменті бібліотеки Гетьманську Академію і зробити Запоріжжя центром інтелектуального, культурного та історичного розвитку особистості, — поділився планами генерал козацтва, ініціатор і перший директор Першої Національної Козацької бібліотеки імені Дмитра (Байди) Вишневецького Дмитро Сухінін.
Нагадаємо, Перша козацька бібліотека базується на вул. Приходській, 64 в Запоріжжі і розрахована на козаків, учасників АТО, учасників бойових дій. На її полицях – спеціалізована література: документи з історії козацтва, фоліанти про битви козаків з ворогами, біографії великих отаманів і гетьманів, про історію повстань за участі козаків.
Подякувавши за вручені Універсали, перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков висловив переконання, що «не було б козацтва – не було б України».
— Тому Запорізька обласна рада докладатиме максимум зусиль для збереження пам’яті про козацьку звитягу і для розвитку ідеології козацтва в майбутньому, — підкреслив Єгор Семенков.
Після офіційної церемонії вручення Універсалів фундаторів бібліотеки керівники Запорізької облради і очільники Міжнародного союзу козаків, серед яких — генерал козацтва Дмитро Сухінін, голова ради отаманів МСК «Запорозька Січ», генерал козацтва, полковник Володимир Лютий, колишній начальник штабу 37-го батальйону, полковник Збройних Сил України, отаман МСК «Запорозька Січ» Ілля Лапін, голова ради старійшин Запорозького Війська Низового «Запорозька Січ», полковник козацтва Олександр Горшков — обговорили спільні дії в рамках розвитку козацтва на території Запорізької області.

Написать ответ

*