Посвячення в козачата

23.03.2017
от

З-поміж розмаїття дитячих спілок сучасного світу колектив Покровської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 давно обрав для себе (на думку дорослих і дітей) найдостойнішу – Козацьку республіку. Отож щороку до її лав приймають нових учнів, які хочуть носити звання “козачата”, жити за козацькими правилами і пишатися своєю Батьківщиною.

Не стала винятком і цьогорічна весна. На урочистості з нагоди посвячення в козачата прибули не лише майбутні козачата, а й сформовані в минулі роки дитячі козацькі загони, вчителі, батьки, представники Міжнародного Союзу Козаків “Запорозька Січ” з міст Запоріжжя і Дніпро та селища Покровське.
Після внесення прапора Козацької республіки почесними гостями відбулася, як і годиться, козацька перекличка, після якої школярики-другокласники заходилися доводити і словесно, й на ділі свою готовність поповнити лави козачат. Вони розповідали про себе і про те, як здобували знання та жили, готуючись до вступу в козачата і проходячи сходинками росту, тобто сходинками доброти, здоров’я, дружби, товариськості.

На вершину ж доблесті хлопчики і дівчатка піднімалися привселюдно, ніби здаючи екзамен на готовність служити Вкраїні. На “історичному” етапі діти розповідали, хто такі козаки, вивчали козацькі правила і козацькі заповіді, на “загадковому” етапі – відгадували патріотичні загадки, “на ігровому” – змагалися в конкурсах “Як козаки взувалися”, “Як козаки на конях стрибали” та “Як козаки через річку переправлялися”. А потім ще й піснями переконували, що вони вже доросли до статусу козачат.
Кожен учень 2-А і 2-Б класів із рук гостей, справжніх козаків отримав “Заповіді козаків” і “Посвідчення козачати”, а з рук матерів – гарячі українські козацькі пампушки. Берегинь козацького роду, козацьких традицій і козацьких звичаїв – педагогів Л.В. Пилипенко, Л.Є. Комарову, Т.О. Щепець, Л.П. Потапенко, В.А. Каліберду, Л.М. Потапенко – нагороджено грамотами Дніпропетровської та Запорізької облдержадміністрацій за співпрацю у патріотичному вихованні підростаючого покоління.
Готуючи цей захід, заступник з виховної роботи Світлана Миколаївна Микуліна, педагог-організатор Наталія Валеріївна Кондратенко, класоводи Людмила Володимирівна Пилипенко та Людмила Євгеніївна Комарова старалися організувати його так, аби діти не просто знали чи розуміли, а й усвідомили, що Запорозька Січ – це наша історія, збагачена біографіями наших предків, що козаччина була і є не лише виявом державності українського народу, а й джерелом лицарського духу, воїнської звитяги, палкої любові до рідної землі. Аби діти зростали свідомими патріотами своєї держави.

Людмила ФЕДОРЕНКО,
член НСЖ України.

Написать ответ

*